Zamknij

Mamy nowe władze Powiatu Wałbrzyskiego. Koalicjanci górą!

16:41, 19.11.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Wydarzeniem politycznym dnia była sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego, na której ukonstytuowały się nowe władze powiatowe. Niespodzianki nie było, zgodnie bowiem z porozumieniem zawartym kilka dni wcześniej, koalicja złożona z radnych Komitetu Wyborczego Wyborców z Ziemi Wałbrzyskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości uzyskała większość 9 radnych w 17-osobowej radzie, choć nominalnie najwięcej, bo 8 mandatów zdobył Komitet z poparciem Romana Szełemeja.

Jak wynika z podpisów pod porozumieniem, jego akuszerką była posłanka-minister Anna Zalewska. A oto jego treść:

"Porozumienie koalicyjne dla Powiatu Wałbrzyskiego:
Radni wybrani w tegorocznych wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborczego Wyborców z Ziemi Wałbrzyskiej, w poczuciu odpowiedzialności za rozwój społeczno-gospodarczy powiatu wałbrzyskiego, postanawiają zawrzeć porozumienie koalicyjne w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego.
Strony porozumienia deklarują wzajemną współpracę i wsparcie przy realizacji wyznaczonych celów. Ponadto zobowiązują się dążyć do wspólnych uzgodnień programowych dotyczących polityki lokalnej i planowanych zadań inwestycyjnych w powiecie wałbrzyskim. Porozumienie koalicyjne zostaje zawarte na czas kadencji i będzie obowiązywało do następnych wyborów samorządowych, które planowo odbędą się w 2023 roku.
Sygnatariusze niniejszego aktu wyrażają przekonanie, że realizacja wspólnej wizji polityki w samorządzie lokalnym spełni oczekiwania Mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej".

Podpisali radni Komitetu Wyborczego Wyborców z Ziemi Wałbrzyskiej oraz radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Anna Zalewska, prezes Zarządu Okręgowego PiS w okręgu wałbrzyskim.

W wyniku głosowania przewodniczącą rady Powiatu została jednogłośnie Sylwestra Wawrzyniak, a jej zastępcami – Adam Zdeb (16 głosów) i Stanisław Skrzyniarz (9 głosów). Zgłoszona do tej funkcji Romana Bukowska uzyskała 8 głosów i odpadła z zawodów.

Starostą, zgodnie z przewidywaniami został Krzysztof Kwiatkowski uzyskując 9 głosów a na jego zastępcę desygnowano Iwonę Frankowską 11 głosami.

Członkami Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego zostali: Mirosław Potapowicz, Marek Masiuk oraz Piotr Pol.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone