Zamknij

Nieprzyjemny zgrzyt na Dzień Niepodległości

11:28, 12.11.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Kiedy cały kraj, całe nasze miasto, udekorowane zostało barwami biało-czerwonymi, nie wiadomo kiedy na ratuszu pojawiła się unijna flaga.

Unijna flaga w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to wyczyn, o ile nie efekt ignorancji. Powodów jest kilka ale wymienię tylko trzy najważniejsze.

Po pierwsze, w roku 1918 Unii Europejskiej nie było, nie mogła zatem mieć udziału przy odrodzeniu państwowości polskiej. Były za to pokonane Niemcy – i to po drugie – które dziś są opoką UE i jej głównym spiritus movens, ale wtedy przeciwne odrodzeniu Polski, podobnie jak inne organizacje globalne. Po trzecie wreszcie, Unia programowo nastawiona jest na likwidację państw narodowych, w tym Polski (Manifest z Ventotene) a zatem, wywieszenie unijnej flagi jest symbolicznym unieważnieniem tego, co stało się 100 lat temu.

Dwa tygodnie temu sąsiednie Czechy obchodziły podobną, setną rocznicę powstania Czechosłowacji i nigdzie, przynajmniej na budynkach administracji państwowe nie było żadnych flag unijnych. Zresztą, również na Hradczanach – siedzibie prezydenta – flagi unijnej nie ma. Nie tylko w rocznicę ale zawsze. No ale Czesi mają polityków uprawiających, a przynajmniej próbujących uprawiać, poważną politykę ukrytą za niepoważną pozą krotochwilnych Szwejków. Inaczej niż u nas.

 

 

 

 

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (1)

ArekArek

0 0

Wałbrzych nie jest miastem państwem, na wzór starożytnych Aten, tylko miastem leżącym na terenie Polski, a więc wchodzącym w jej skład. Jako że Polska należy do europejskiej (niewyimaginowanej) wspólnoty zwanej Unią Europejską, Wałbrzych również do niej należy, więc jak dla mnie, jest miastem tak samo polskim, jak i europejskim i nie widzę żadnego zgrzytu czy niestosowności w wywieszeniu obu flag. 11:57, 15.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone