Zamknij

Sławomir Wójcik rozdaje karty

09:20, 01.11.2018 | Obserwator polityczny
REKLAMA
Skomentuj

 Bardzo emocjonująca walka wyborcza będzie miała miejsce w Boguszowie-Gorcach. W II turze Jacek Cichura zmierzy się z Sylwią Dąbrowską – bliską współpracownicą obecnego burmistrza - Waldemara Kujawy.

W I turze wyborów aż 67,93 % mieszkańców ewidentnie opowiedziało się za zmianą obecnego układu panującego w mieście, oddając głosy na kontrkandydatów Sylwii Dąbrowskiej.

W przeprowadzonych badaniach przed udzieleniem poparcia przez Sławomira Wójcika kandydatowi Jackowi Cichurze w drugiej turze wyborów na burmistrza Boguszowa – Gorc, głosy rozkładały się następująco: Sylwia Dąbrowska 53% a Jacek Cichura 47%. Natomiast po podpisaniu porozumienia Cichury z Wójcikiem sytuacja się odwróciła Sylwia Dąbrowska uzyskałaby 42% a Jacek Cichura 58%. Co ciekawe w badaniach, w których jeden z kandydatów otrzymałby oficjalne poparcie PiS-u, to nie wygrałby wyborów. W sytuacji, gdyby PiS poparł Sylwię Dąbrowską, uzyskałaby ona 37% głosów, natomiast Jacek Cichura otrzymałby 33% głosów. Sylwia Dąbrowska miałaby szansę wygrać, gdyby zamiast Cichurze, poparcia udzielił jej Sławomir Wójcik; wtedy uzyskałaby 60% a Jacek Cichura w tej sytuacji musiałby zadowolić się 40% poparciem.

Podsumowując tylko koalicja ze Sławomirem Wójcikiem daje szansę wygrania wyborów w Boguszowie-Gorcach. Jednak jaki naprawdę będzie wynik zdecydują mieszkańcy Boguszowa- Gorc już w najbliższą niedzielę.


Od redakcji:

Jest jeszcze jeden czynnik. Sylwię Dąbrowską popiera Roman Szełemej, nie z powodów altruistycznych bynajmniej, lecz dlatego, że miąłby przez nią wpływ na rządzenie Boguszowem, a Boguszów to istotny składnik Aglomeracji Wałbrzyskiej. Prezydent Wałbrzycha, umieszczając na stanowiskach wójtów i burmistrzów „swoich” ludzi zarządzałby tymi gminami „z tylnego siedzenia” ze skutkiem dla nich opłakanym. Wałbrzych jest wszak nieformalnym bankrutem, który pasożytowałby na okolicznych gminach.


 

(Obserwator polityczny)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone