Zamknij

Niebezpieczne związki

17:24, 31.10.2018 | Dziecko Sekretarki
REKLAMA
Skomentuj

 Wiadomo że zgodnie z popularnym powiedzeniem „ tonący brzytwy się chwyta”, można sobie w życiu prywatnym w wyjątkowych sytuacjach pozwolić na niekonwencjonalne zachowanie ale są pewne obszary życia, w szczególności publicznego, w których powyższe powiedzenie nie obowiązuje a wszelkiej maści zdrajcy i po prostu szmaciarze próbują usprawiedliwiać swoje nikczemne czyny. W ostatnich dniach otrzymuję wiele telefonów i maili dotyczących poparcia prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej, a zarazem prezydentem Wałbrzycha - Romana Szełemeja, dla kandydata na burmistrza Świebodzic - Bogdana Kożuchowicza, też prominentnego polityka, tylko że z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Bogdan Kożuchowicz jest burmistrzem Świebodzic od dwóch kadencji, blisko związany z minister Anną Zalewską (Prezes PIS Okręgu Wałbrzyskiego) i zwierzchnikiem męża Anny Zalewskiej, który jest szefem spółki miejskiej w Świebodzicach oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej WSSE „INVEST-PARK” . Pytanie zasadnicze najczęściej przewijające się wśród zbulwersowanych mieszkańców, to kto wydał zgodę na tą, co tu ukrywać poddańczą prośbę (nawet gdyby prośby nie było w co trudno uwierzyć to i tak ktoś musiał wyrazić zgodę na przyjęcie poparcia) o poparcie skierowaną do polityka PO, którego jeden z najbliższych kolegów Grzegorz Schetyna o takich jak Kożuchowicz powiedział: musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa PiS-owską szarańczę, której trzeba się pozbyć? Czy taką zgodę wyraził Zarząd Okręgowy PIS? Czy też Bogdan Kożuchowicz podjął tą haniebną decyzję samodzielnie? Jeżeli podjął ją samodzielnie, to czy zostanie pozbawiony członkostwa w PIS i usunięty z RN WSSE „INVEST-PARK”, czy też postąpi tak jak postępują przyzwoici politycy i sam zrezygnuje i z członkostwa i z zajmowanej funkcji?

Do obecnej chwili władze PIS Okręgu Wałbrzyskiego nie zajęły stanowiska w sprawie postępowania kandydata na burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Powyższa sprawa ma jeszcze szerszy wymiar, gdyż popierający Kożuchowicza polityk PO był kontrkandydatem w wyborach na prezydenta Wałbrzycha popieranego przez PIS kandydata wałbrzyskiej prawicy - posła Ireneusza Zyski, który o start został poproszony przez… Zarząd Okręgu Wałbrzyskiego PiS. I na koniec chyba najważniejsze pytanie dlaczego o poparcie Bogdan Kożuchowicz nie wystąpił do koleżanek i kolegów z PIS m. in. do minister Anny Zalewskiej, ministra Dworczyka, czy też nie poprosił o wsparcie w kampanii wyborczej Premiera Morawieckiego? O innych bliskich relacjach między niektórymi działaczami PiS Okręgu Wałbrzyskiego a ich kolegami z PO w następnym artykule. 

Od redakcji:

Inaugurując swoją kampanię wyborczą dr Roman Szełemej oświadczył, że nie był członkiem Platformy Obywatelskiej, jak zresztą żadnej innej partii.

 

(Dziecko Sekretarki)
REKLAMA

Komentarze (1)

GąskaGąska

6 0

Jeżeli w Gdańsku Kacper Płażyński poprosiłby Lecha Wałęsę o poparcie w II turze wyborów i tenże by mu jej udzielił to nie wiem czy ktoś z zarządu PiS w Gdańsku ostał by się. Prezes J.Kaczyński zresztą bardzo słusznie dokonałby czystki do białej kości . Czy w okręgu wałbrzyskim będzie podobnie? Czy też starym zwyczajem PiS z PO zagra z mieszkańcami naszego okręgu w przysłowiowego durnia ? Poczekamy , zobaczymy. 18:16, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone