Zamknij

Miliardowe nakłady na kolei – konferencja na Dworcu Głównym

17:07, 09.10.2018 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj

Konferencja odbyła się z inicjatywy Ireneusza Zyski, który przypomniał, że w swoim programie ma nie tylko budowę centrum przesiadkowego Wałbrzych-Centrum ale i uruchomienie kolei śródmiejskiej tak, aby mieszkańcy Podzamcza mogli tą drogą skomunikować się z centry miasta oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną. Będzie to możliwe dzięki współpracy samorządu z rządem, zgodnie z hasłem, co podkreśliła Anna Zalewska: dotrzymaliśmy słowa w rządzie dotrzymamy w samorządzie.

Jako przykład dobrej współpracy z samorządem Andrzej Bittel podał odtworzenie linii Jedlina Zdrój-Świdnica-Kraszewice

Wiceminister przypomniał program rządu w tym zakresie na najbliższe lata, w ty, krajowy program kolejowy (67 mld zł) program utrzymaniowy PKPPLK za 23 mld zł oraz inwestycje w tabor za 7 mld zł.

Na zakończenie prezes Krzysztof Mamiński zaprezentował makietę dworca głównego po remoncie, który na zewnątrz zachowa swój zabytkowy wygląd ale wewnątrz spełni standardy XXI w. Powrócą kasy biletowe, poczekalnia i małą gastronomia. Poszerzone zostaną parkingi, a dla aut z napędem elektrycznym utworzy się stacje ładowania. Po konkurencyjnych cenach dla klientów PKP.

(M.M.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone