Zamknij

Kolejny odcinek próby przejęcia władzy w powiecie

13:34, 30.04.2019 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj

Punktem obrad poniedziałkowej sesji rady Powiatu Wałbrzyskiego, wzbudzającym największe zainteresowanie, było rozpatrzenie wniosku o odwołanie Krzysztofa Kwiatkowskiego - starosty wałbrzyskiego. Odwołanie starosty skutkowałoby odwołaniem całego zarządu powiatu. Wniosek taki złożyło 8 radnych opozycyjnych kojarzonych z prezydentem Wałbrzycha -Romanem Szełemejem, a wcześniej po części z Platformą Obywatelską z Jarosławem Buzarewiczem i Kamilem Orplem na czele .

Wnioskodawcy zarzucili staroście brak współpracy z czterema z burmistrzami i wójtami gmin wchodzących w skład powiatu, wysokie wydatki na administrację, brak odpowiedzi na wnioski i interpelacje oraz mowę pogardy i nienawiści.

Głosowanie wypadło na korzyść starosty. Za odwołaniem głosowało 8 radnych, 9 było przeciw.

Krzysztof Kwiatkowski podziękował radnym koalicji za to, że przedłożyli dobro powiatu ponad judaszowe srebrniki. „Powiat – powiedział Kwiatkowski – pozostanie jednostką autonomiczną bez wpływów zewnętrznych. Nie zrobimy kariery w TVN Turbo (Absurdy Drogowe) ilością niklowanych barierek. Nie sztuką jest zrobić 500 metrów drogi za 12 milionów złotych ale za 12 milionów zrobić 80 kilometrów dróg” - dodał.

Nie jest to pierwsza próba odwołania rządzącej już drugą kadencję koalicji w powiecie, choć, co trzeba nadmienić, w poprzedniej jej skład był nieco inny. Takie same jednak były próby przejęcia władzy przez opozycję i zakończone z podobnym skutkiem.

Przypomnieć również należy, że w miesiąc po ostatnich wyborach samorządowych, w rozmowie w jednej ze lokalnych stacji telewizyjnych, Roman Szełemej komentując ich wynik w powiecie sugerował, że władza obecnej koalicji może nie potrwać długo. Okazało się inaczej, przynajmniej na razie. Z drugiej strony razić może nieudolność radnych opozycyjnych, przez co można odnieść wrażenie, że - jak to śpiewali Skaldowie - "nie o to chodzi by złowić króliczka ale by gonić go".

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone