Zamknij

Co dalej z Rachwalskim? W Aqua Zdroju bez zmian

12:09, 31.05.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Kiedy z funkcji prezesa wałbrzyskiego OSiR-u zwanego dziś Aqua-Zdrojem, zdjęty został Mariusz Gawlik, facet, za którego kadencji impreza rangi międzynarodowej jaką był Bieg Gwarków sprowadzona została do rangi wpierw powiatowej a potem do zaniku, a piłkarski Górnik, którego też był prezesem, spadł z II do III ligi, mogło się wydawać, że teraz musi być lepiej, los znowu z nas zadrwił. Po raz kolejny okazało się, że lepiej już było. Obecny problem nazywa się Piotr Rachwalski.

O Rachwalskim, który w dość niejasnych okolicznościach został prezesem Aqua-Zdroju, dowiedziałem się z mediów. Ściślej mówiąc, z Radia Wrocław, które przeprowadziło z nim wywiad. Rachwalski opowiadał o sobie a także o tym, jak poznał Romana Szełemeja. Pewnego razu, na jakimś spotkaniu do Rachwalskiego podszedł Szełemej i ozwał się w te słowa (cytuję z pamięci): panie Piotrze, jest pan znakomitym fachowcem, ale to pana nie uratuje i tak nowa władza pana wyrzuci. No i stało się, Rachwalski pracę stracił ale pomocną dłoń proponując mu stanowisko prezia Aqua-Zdroju, wyciągnął Roman Szełemej. I można by nad tym spuścić zasłonę milczenia przechodząc do porządku gdyby dziennik „Fakt” nie dopisał ciągu dalszego.

Oto Piotr Rachwalski, szefując Kolejom Dolnośląskim, zatrudnił na stanowisku public-relations (PR), tj. rzecznika, mówiąc normalnie, swoją nieślubną żonę Katarzynę Odrowską z pensją 7 tys. zł brutto. Jakoś wtedy fakt nepotyzmu nikogo nie zdziwił i tak by pozostało gdyby nie inny fakt. Otóż w przeddzień swojej dymisji, tj. 3 stycznia br., Rachwalski zwolnił Odrowską z pracy przyznając łącznie odprawę w wysokości 6-krotnej pensji, bez obowiązku świadczenia pracy. W ten sposób Odrowska z kwotą 42 tys. zł brutto mogła spokojnie poświęcić się kampanii wyborczej do europarlamentu, startując z listy „Wiosny”.

Pozostaje kilka wątpliwości. Co prawda działanie Rachwalskiego może nie było niezgodne z prawem ale z pewnością było niezgodne z zasadami moralnymi. I prezydent Roman Szełemej, który stara się o wizerunek autorytetu moralnego, coś z tym powinien zrobić. Inną kwestią jest co dalej z Odrowską? Straciła pracę w KD, europosłem też nie została, czy i dla niej znajdzie się w Wałbrzychu miejsce? Poczekamy, zobaczymy..

 

 

 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

WaldiWaldi

2 1

Mam pytanie bo nie mogę rzetelnie sprawdzić : ile dotacji dostała szkoła męża ówczesnej pani premier Szydło. Ile zarabia syn Ryszarda Czarneckiego, oraz syn Kamińskiego koordynatora służb ... itd, itd. Wiem to nie nepotyzm, bo dotyczy swoich partyjnych funkcjonariuszy. 17:46, 31.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

markizmarkiz

0 2

Nie wiem co ma jedno do drugiego? 14:45, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone