Zamknij

Kami Zieliński złożył mandat radnego sejmiku wojewódzkiego

18:07, 20.11.2018 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcia z FB Kamila Zielińskiego

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Kamil Krzysztof Zieliński złożył mandat radnego Sejmiku Dolnośląskiego. Wybrany przed miesiącem radny otrzymał najwięcej, bo ponad 32 tysiące głosów w całym województwie.

Nie znamy oficjalnych powodów decyzji, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że miała ona związek z wczorajszym wyborem władz sejmiku, które wyłoniono w następujący sposób:

Przewodniczący sejmiku: Andrzej Jaroch (PiS). Wiceprzewodniczący sejmiku: Andrzej Kredkowski, Marek Obrębalski i Jerzy Pokój.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego:
Marszałek Województwa: Cezary Przybylski (Bezpartyjni Samorządowcy).
Wicemarszałkowie: Marcin Krzyżanowski (PiS), Marcin Gwóźdź (PiS),
Członkowie Zarządu: Michał Bobowiec (Bezpartyjni Samorządowcy), Tymoteusz Myrda (Bezpartyjni Samorządowcy).

Wśród członków zarządu władz Sejmiku nie znalazł się Kamil Zieliński, choć na tzw. giełdzie jego nazwisko pojawiało się najczęściej. Nie ma także żadnego z przedstawicieli południowej części województwa, a cały skład to typowy „układ wrocławski”. Dodajmy, że za koalicje w sejmikach wojewódzkich, a więc i w tym, odpowiedzialny jest Michał Dworczyk.

Być może, a są to jedynie czyste spekulacje, Kamil Zieliński nie chciał zrezygnować z funkcji wice wojewody, której nie można łączyć z mandatem radnego. Być może jednak powody są jeszcze innej natury.

Jakkolwiek by nie było jest to z pewnością zawód dla wyborców Zielińskiego. Ale, co ważniejsze, wszystko to razem wzmacnia pozycję prezydenta Wałbrzycha - Romana Szełemeja, który od dłuższego już czasu dąży do wzmocnienia pozycji południowej części województwa poprzez podzielenie województwa na dwa subregiony ramach projektu Sudety 2020-2030. Projekt zakłada wyodrębnienie subregionu Sudetów w nowej perspektywie unijnej tak, aby umożliwić aplikowanie o środki unijne samodzielnie, pomijając północ województwa, która już nie może się o nie ubiegać z powodu przekroczenia dopuszczalnych progów zamożności. Może to być jednocześnie wstęp do utworzenia nowego województwa lub subregionu niezależnego od województwa dolnośląskiego.

Do tematu powrócimy.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone