Zamknij

Szełemej do dymisji, śledztwo poza województwo dolnośląskie

19:17, 21.09.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiejszą konferencję prasową posła Ireneusza Zyski zdominował temat zaginionych pieniędzy z konta subwencji oświatowej Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzycha. Pierwsza o tej sprawie poinformowała Telewizja Dami ( http://blitz.nocrawl.dami.walbrzych.pl/spoleczenstwo-3/item/21404-ogromna-defraudacja-w-walbrzyskim-ratuszu). Miało to miejsce na przełomie lutego i marca tego roku i przez ten czas nie udało się niczego ustalić. Tak w każdym razie twierdzą w urzędzie i w prokuraturze. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o kwotę 1,6 mln zł.

Martwi nas wszystkich, że ta sprawa jest tak przewlekana. Nieoficjalnie są informacje, że nie była to typowa kradzież, że przelewu dokonano na polecenie osób przełożonych. Gdyby to miało się potwierdzić to Roman Szełemej, jako odpowiedzialny za działanie nie powinien pełnić tak odpowiedzialnej funkcji jako prezydent Wałbrzycha i nie powinien ubiegać się ponownie o ten urząd – powiedział Ireneusz Zyska. Na pytanie dlaczego śledztwo w tej sprawie powinno zostać przeniesione poza Dolny Śląsk, powiedział:

Niestety wymiar sprawiedliwości w naszym kraju nie był i nie jest doskonały. Jeżeli słyszę w wypowiedzi dla jednej ze stacji pana prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, że przez pół roku nie udało się zebrać materiału dowodowego, co jest banalnie proste, gdyż wystarczy stwierdzić, kto dokonał przelewu, na jaką kwotę i na czyje polecenie, to jako poseł Ziemi Wałbrzyskiej mam ogromne wątpliwości co do skuteczność i rzetelności działań tejże prokuratury. Dlaczego lepiej żeby działania te prowadziła inna prokuratura, nie powiązana więzami towarzyskimi i znajomościami, wolna od wszelkich nacisków. Są podejrzenia, że takie naciski w tej sprawie mogą mieć miejsce.

Jak się dowiadujemy, wniosek do Prokuratury Krajowej dotarł do adresata.

 

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone