Zamknij

Poseł Maciej Badora prezentuje swoje postulaty

16:08, 19.09.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj
  1. Uzyskanie rekompensat za likwidację zagłębia węglowego, co było decyzją polityczną ówczesnego rządu i efektem planu Balcerowicza, a co skutkowało upadkiem innych gałęzi przemysłu w naszym regionie. Region do dziś nie może się uwolnić ze skutków tej decyzji. Rekompensaty powinny mieć podwójny wymiar. Z jednej strony dotacje na rozwój przemysłu w regionie, z drugiej, dodatek do emerytur dla osób pracujących w regionie wałbrzyskim w tamtym czasie w wysokości 300 zł na osobę.
  2. Organizacja transportu publicznego aby zapewnić dojazd mieszkańcom do stolic powiatów. Dziś jest to jedna z głównych barier rozwojowych. Poseł zauważył, że sprowadza się pracowników z zza granicy, podczas gdy Polacy nie mają jak dojechać do pracy.
  3. Likwidacja składowisk i przetwórni odpadów zlokalizowanych na terenie miast i wsi. To temat znany wałbrzyszanom choćby z doświadczeń z działalnością Mobruku.
  4. Odbudowa wyczynowego sportu w regionie, szczególnie piłki nożnej. Nie może być tak, że nasz region w tym zakresie jest aż tak mocno upośledzony i nie trzeba tego wątku rozwijać. To także szansa, która może przyczynić się do jego rozwoju. Jak to realizować to kwestia na osobną konferencję. Jutro odbędzie się spotkanie z działaczami Górnika Wałbrzych o godzinie 18 na hali na Nowym Mieście.

Te tematy mają być priorytetem działalności w przyszłym sejmie. Jest nadzieja na pomyślne rozwiązanie, ponieważ rząd Prawa I Sprawiedliwości stara się naprawiać błędy i krzywdy swoich poprzedników – skonkludował poseł.

REKLAMA
(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Edek Edek

1 1

No to ten pan to geniusz. On będzie się zajmował stadionem, a nie służbą zdrowia i kolejkami do lekarzy specjalistów. Stadion oraz WOT obiecał Dworczyk i się nie wywiązał. 09:22, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone