Zamknij

PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

16:25, 13.05.2019 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj

Dziś odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Ireneusza Zyski w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu europejskiego. Poseł, wraz z radnym RM Wałbrzycha Jerzym Langerem oraz dyrektorem Biura Poselskiego – Markiem Olszewskim zaapelował do mieszkańców miasta o wzięcie udziału w wyborach. To pierwsza i najważniejsza rzecz aby cokolwiek zmienić w Unii Europejskiej. Druga to założenia programowe „Obroń swoje prawo” a trzecia - „Deklaracja Europejska Prawa i Sprawiedliwości”.

O jakie prawa chodzi?

 1. O prawo do polskiej waluty i nie dla euro, przynajmniej do czasu aż Polacy uzyskają taką samą stopę życiową jak Francuzi i Niemcy.
 2. O prawo do decydowania o wychowaniu dzieci, w tym NIE dla seksualizacji dzieci w szkołach i adopcji przez pary homoseksualne.
 3. O prawo do programów socjalnych Rodzina 500+ , 300+, 13 emerytury i niższego wieku emerytalnego.
 4. O prawo do bezpieczeństwa i powstrzymania nielegalnej imigracji.
 5. Do kupowania towarów tej samej marki o tej samej jakości co w innych krajach UE, z czym, jak wiemy, bywa różnie, przeważnie na niekorzyść polskich konsumentów.
 6. Do szacunku i poszanowania wyznawanych wartości, zwłaszcza chrześcijańskich.

Z kolei Deklaracja Europejska zawiera 12 punktów i ma być w założeniu programem europosłem PiS w pracach Parlamentu Europejskiego i została przyjęta 9 marca na konwencji w Rzeszowie:

 1. Europa Wartości. Będziemy działać – czytamy w oświadczeniu - na rzecz powrotu Unii Europejskiej do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się jej fundamentem.
 2. Europa Rodziny – obronimy prawo rodziców do wychowywania dzieci.
 3. Europejskie wsparcie dla polskiej wsi – aktywne zabieganie na forum UE o interesy polskich rolników.
 4. Budżet UE dobry dla Polski. Wynegocjujemy korzystny dla Polski nowy budżet Unii Europejskiej.
 5. Europejski Wspólny Wolny Rynek. Będziemy bronić równego traktowania polskich firm na europejskim rynku.
 6. Bezpieczne granice Europy. Nadal skutecznie będziemy o bezpieczeństwo zewnętrznych granic Unii.
 7. Europa niezależna energetycznie. Dołożymy wszelkich starań by zapewnić by zapewnić Polsce i Europie bezpieczeństwo w tym zakresie.
 8. Ta sama jakość produktów w całej Europie, czyli aby konsumenci w byli tam równo traktowani mając dostęp do produktów o tej samej jakości.
 9. Europa równych szans – likwidacja podwójnych standardów w traktowaniu państw UE.
 10. Sprawna polityka klimatyczna Europy, czyli dążenia do uwzględnienia w niej interesu polskiego. Ten punkt jest ważny o tyle, że Polska posiada duże pokłady węgla, a przykład Japonii dowodzi, że można stosować go dzięki nowoczesnym technologiom zachowując normy ekologiczne.
 11. Zrównoważony rozwój – podstawa silnej UE, co wyraża się chęcią silnej polityki spójności i solidnego rozwoju UE.
 12. STOP nielegalnej emigracji. To nie tylko sprzeciw wobec nielegalnej imigracji ale pomoc Europy w miejscach konfliktów.

Na zakończenie poseł Zyska jeszcze raz zaapelował o wzięcie udziału w wyborach, ponieważ to m. in. w Parlamencie Europejskim wykuwa się prawo, które będzie nas dotyczyć w przyszłości.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

LoloLolo

1 3

Proszę pokazać zdjęcie, ile było osób na tej konferencji? zapewne sami dziennikarze. Koniec tolerancji dla księży pedofilii. Wara politykom i kapłanom od naszych dzieci. To są najważniejsze postulaty. A gdzie minister Anna się zachowała? 04:56, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone