Zamknij

Weekend dla dwojga

15:16, 15.02.2019 | Materiał Partnera

Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie walentynek z ukochaną osobą? Najlepszy pomysł to zrobienie czegoś wspólnie. Można pójść na kolację, ale przecież zawsze przyjemniej jest pobyć razem przez dłuższy czas. Dlatego lepiej jest wyjechać razem na kilka dni. Ciekawych miejsc na odpoczynek nie brakuje. Wiele z nich znajduje się na Kaszubach.

Dużo pracujecie, macie małe dzieci i liczne domowe obowiązki. Dlatego ciągle brakuje wam czasu, który możecie spędzić tylko we dwoje. Albo jesteście parą z długim stażem, tylko większość czasu spędzacie osobno. On pracuje w delegacji albo tygodniami przebywa za granicą. Ona ma pracę w Polsce. Widują się rzadko, a wspólne dni spędzają na załatwianiu spraw w urzędzie, odwiedzaniu bliskich oraz na budowie własnego domu.

Nie można też zapominać o parach, które mają mały staż. Są zakochani, młodzi. Studiują, pracują i na razie nie mieszkają razem. Dopiero się poznają. Bardzo brakuje im czasu, który mogą spędzić tylko we dwoje.

Wszystkie te pary szukają sposobu, aby oderwać się od codziennych obowiązków i skupić tylko na byciu razem. Jest na to kilka sposób. Można m.in. pójść na kolację, wybrać się do kina albo spędzić weekend na Kaszubach - na przykład w domku Villa Mati w Swornegaciach.


Wspólny wyjazd okazać się najlepszym sposobem na spędzenie walentynek.

Kolacja we dwoje

Zbliżają się walentynki, a wiadomo, że taki dzień warto spędzić we dwoje. Można przygotować odświętną kolację w domu. Czasami wystarczy kupić dobrej jakości sztukę mięsa albo paczkę krewetek. Poszukać dobry przepis na pyszną kolację, spędzić trochę czasu w kuchni. I gotowe! Jest i pyszna kolacja i miły nastrój.

Kto nie ma czasu lub ochoty na gotowanie, ten może zamówić jedzenie na wynos. W walentynki lepiej nie zamawiać najtańszej pizzy, burgerów czy kebabów - chyba, że zakochani są wielkimi fanami takich potraw. W taki dzień można spróbować na przykład burgerów z popularnego w mieście food trucka, zamówić porcję świeżego sushi lub poprosić o dowóz potraw z kuchni azjatyckiej.

Gdy on lub ona jest wegetarianinem lub weganinem, a mimo to na co dzień przygotowuje dla partnera mięsne potrawy, to może warto z okazji walentynek zrobić jej/ jemu przyjemność. Można ugotować lub zamówić do domu pyszną bezmięsną kolację.

Oczywiście Dzień Zakochanych to też dobra okazja do wspólnego wyjścia na kolację. Trzeba się jednak przygotować na to, że wszystkie stoliki mogą być zajęte. Dlatego dobrze jest zrobić rezerwację przynajmniej kilka dni, jeśli nie kilka tygodni wcześniej. Wszystko zależy od popularności lokalu.


Wielu zakochanych nie wyobraża sobie walentynek bez wspólnej kolacji.

Długi weekend dla dwojga

Kto chciałby spędzić z ukochaną osobą więcej czasu niż tylko dwie-trzy godziny w restauracji, ten powinien zastanowić się nad wyjazdem. Tym bardziej, że w tym roku walentynki przypadają w czwartek. Decydując się na wspólny wyjazd można przedłużyć świętowanie Dnia Zakochanych aż do czterech dni.

Spędzenie dłuższego weekendu w górach, nad morzem, w spa, w Borach Tucholskich czy na Kaszubach to bardzo dobry pomysł. Podobnie jak w przypadku walentynkowej kolacji w restauracji również w tym wypadku problemem może być brak wolnych miejsc. Szczególnie pokoje, domki, hotele, pensjonaty i kwatery agroturystyczne w górach i nad morzem mogą być zajęte w lutym. Dlaczego? Bo trwają ferie. Pierwsze zimowe wakacje rozpoczęły się w części województw 14 stycznia 2019 roku. Ostatnie ferie potrwają od 11 do 24 lutego. Ośrodki wczasowe w górach i nad morzem są więc oblężone przez rodziny z dziećmi. Oczywiście małżeństwa z maluchami chętnie spędzają też czas w innych miejscach. Tym bardziej, że na Kaszubach nie brakuje miejsc, w których można odpocząć i jednocześnie spędzić aktywnie czas z całą rodziną.


W Polsce nie brakuje ofert z kategorii weekend dla dwojga. Można jechać nad morze, czy w góry, ale też bardzo przyjemnie spędzić czas w kaszubskich lasach.

Tańszy weekend dla dwóch par

Nie wszyscy lubią jeździć na wakacje sami. Niektórzy nawet na weekend wolą jechać wraz ze znajomymi. Tym bardziej, że przy okazji mogą podzielić się kosztami. Wspólny wyjazd nie jest trudno zorganizować, bo domki nad morzem, w górach czy w kaszubskich lasach często są przygotowane w taki sposób, aby urlop mogły w nim spędzić przynajmniej cztery osoby (zarówno dzieci, jak i dorośli). Jedna para nocuje w jednym pokoju, druga para - zajmuje kolejny. Mogą podzielić się dwiema sypialniami albo sypialnią i salonem. Każda para ma więc dla siebie miejsce, w którym może wypocząć i pobyć w samotności, a raczej we dwoje. Jednocześnie jest też dużo czasu, który znajomi mogą spędzić razem.

W dodatku dwie osoby nie muszą ponosić całkowitych kosztów wynajmu 4-osobowego domku. Jeżeli obie pary na co dzień mieszkają blisko siebie, to na wspólny weekend pojadą pewnie jednym samochodem oraz podzielą się kosztami paliwa. Zaoszczędzone pieniądze mogą przeznaczyć na dłuższy pobyt. Zamiast weekendu spędzą na Kaszubach, w górach czy nad morzem nawet pięć lub sześć dni. Kto ze względu na obowiązki zawodowe lub rodzinne nie może poświęcić na wypoczynek więcej niż weekend, ten pieniądze zaoszczędzone podczas organizacji wypadu dla dwóch par, może wydać na elegancką kolację albo miły upominek dla partnera czy partnerki.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone