Zamknij

Czy Jacek C. kiedykolwiek wyjdzie na wolność?

16:38, 12.09.2019 | Atanor
REKLAMA
Skomentuj
Fragment listu burmistrza

Sąd Okręgowy w Świdnicy przedłużył o kolejne 3 miesiące areszt nałożony na burmistrza Boguszowa Gorc – Jacka C. Oznacza to, że posiedzi on bez aktu oskarżenia do końca roku, czyli w sumie cały rok.

Ale nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej toteż podczas ostatniej sesji rady miasta opozycyjni radni z boguszowskiej podnieśli klangor z dwóch powodów. Pierwszym był list burmistrza tego miasta przesłany zza krat, w którym dowodził, że jest niewinny i robił wszystko aby miasto rosło w siłę a mieszkańcom żyło się dostatniej. List odczytał na nadzwyczajnej sesji przewodniczący RM i jakoś nikt nie zadał pytania, jak to się stało, że list ten nie tylko został napisany ale wysłany i co ważniejsze – dostarczony adresatowi, co nie jest przecież standardem działań aresztantów. Bo też, pomimo istnienia „niezbitych” dowodów winy Jacka C. pozostaje on w areszcie już 9 miesiąc, a jest to czas, w którym normalna kobieta zachodzi w ciążę i rodzi dziecko. Ale widać prokuraturze czas ten nie wystarczył do sformułowania aktu oskarżenia, co najwyżej przedstawienia zarzutów dwóch: wzięcia łapówki w wysokości ok. 70 tys. zł i wyrządzenia gminie szkody wielkich rozmiarów, tj. ok 4 miliona złotych.

Nie są to zarzuty jakoś specjalnie nadzwyczajne. Pomijając kwestię wysokości inkryminowanej łapówki, bo nie wiem, czy 70 tys. zł to dużo czy mało, to drugi zarzut brzmi cokolwiek operetkowo. W Wałbrzychu na przykład nie takie rzeczy się dzieją, że przypomnę 5 mln zł wyrzucone na projekt renowacji GDK z przyległościami, projekt, który nigdy nie został i nie zostanie zrealizowany, czy o kwocie ok. 2 mln zł, która z niknęła z konta oświatowego urzędu. Ale to drobiazgi, tak jak przegrana z Markiem Rząsowskim sprawa o zaniżanie dotacji na przedszkola i poniesione koszty obsługi prawnej w wysokości kilkudziesięciu tys. zł dla wrocławskiej kancelarii prawnej kierowanej przez skazanego prawomocnym wyrokiem adwokata, swego czasu nawet posła wałbrzyskiego. Ale też to nic w porównaniu z możliwą do zapłacenia kwotą za budowę kompleksu sportowego przy ul. Ratuszowej, która jest przedmiotem trwającego sporu sądowego a która może sięgnąć nawet 100 mln zł.

Drugim powodem wzburzenia radnych było podanie poprawek do budżetu krótko przed sesją. To też nic dziwnego, bo w wałbrzyskiej radzie zdarzały się przypadki przedstawienia poprawek do budżetu w nocy przed sesją lub tuż przed sesją.

Wcześniej również opozycyjni radni próbowali zorganizować referendum o odwołanie Jacka C. z funkcji burmistrza i też to im nie wyszło.

Wygląda na to, że obecna sytuacja w boguszowskim ratuszu odpowiada tym, którzy za nią odpowiadają. Może być i tak, że aresztowany burmistrz wróci do gry o ile nie zostanie skazany, na co się nie zanosi lub nie powiesi się na własnym prześcieradle – jak Dawid Kostecki – albo nie dostanie udaru – jak Brunon Kwiecień.

REKLAMA
(Atanor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone