Zamknij

Nowe szaty ministra Dworczyka

14:03, 13.07.2019 | Jerzy Jacek Pilchowski
REKLAMA
Skomentuj

Po odejściu pani minister Anny Zalewskiej do Brukseli, pan prezes Jarosław Kaczyński powołał pana ministra Michała Dworczyka na funkcję Pełnomocnika Okręgowego Okręgu nr 2 -Wałbrzych. Minister Dworczyk został też lokomotywą czyli jedynką na liście do sejmu.

Wałbrzych to miasto średniej wielkości, obdarowane przez los politykami posiadającymi zdolność zwracania na siebie ogólnopolskiej uwagi.

Mohikanie mają tu Annę Zalewską i Michała Dworczyka. Przedstawiać ich nie muszę.

Po stronie Huronów też mamy świecące jasno gwiazdki. Przybladły już jednak trochę i trzeba tych ludzi, oraz ich wiekopomne dokonania, przypomnieć. Piotr Kruczkowski: Były prezydent Wałbrzycha który rozsławił Wałbrzych zbieraniem forsy „Na waciki.”. Zbigniew Chlebowski: rozsławił nasze miasto tym, że spocił się publicznie w sposób spektakularny. Tomasz Siemoniak: były minister obrony narodowej który chciał kupić dla wojska helikoptery wykonane z papier-mãché.

Ciekawa jest również (po obu stronach) druga liga i korzystając z okazji chcę zaprosić do Wałbrzycha socjologów którym marzy się CIEKAWA praca habilitacyjna na temat „Powstawanie i działanie prowincjonalnych układów politycznych i biznesowych”.

Przejdźmy do nowych szat ministra Dworczyka. Jest on osobą znaną i popularną. Częstą obecność w telewizji doprowadziła go to do punktu w którym wszyscy dorośli wiedzą, że jego szaty są piękne i świecące. Pozostało mu tylko przekonać o tym dzieci. Chwila jest bowiem historyczna. Nadchodzące wybory wyznaczą kierunek w którym, przez wiele lat, iść będzie Polska.

Dotychczasowe decyzje Prawa i Sprawiedliwość w Wałbrzychu wpędzały niestety zwolenników PiS-u w depresję. Szczególnie bolesny był wynik jaki osiągnął niedawno (kandydując na prezydenta Wałbrzycha) poseł Ireneusz Zyska. Nie napiszę jaki to był wynik, aby depresji tej nie pogłębiać.

Przed ministrem Dworczykiem stoi więc trudne zadanie. Aby mógł powiedzieć, że PiS-owi udało się zwiększyć tutaj stan posiadania potrzebne jest zdobycie co najmniej pięciu poselskich mandatów. Biorąc pod uwagę kolejność dziobania (nie licząc już ministra Dworczyka), do wysokich miejsc na liście (od 2 do 6) „kandydują”; poseł Wojciech Murdzek, poseł Maciej Badora (zajął miejsce po Annie Zalewskiej), poseł Ireneusz Zyska, Beata Żołnieruk z Porozumienia (partia Gowina) i wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński. Kolejność w jakiej wymieniłem te nazwiska jest przypadkowa gdyż każdy z nich ma taką samą ilość plusów dodatnich i ujemnych. Może tylko należy dopisać dodatkowy plus dodatni pani Beacie Żołnieruk – za to, że jest kobietą.

To jednak nie jest koniec. Aby naprawdę poważnie można było ogłosić zwycięstwo, wałbrzyskiemu PiS-owi potrzebne jest również zdobycie dodatkowego miejsca w senacie. Tym bardziej, że cała opozycja chce wystawić w każdym okręgu jednego kandydata. W tej sytuacji, minister Dworczyk powinien potraktować to bardzo poważnie. Łatwo jest bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której pełnomocnicy okręgów zaliczani będą do grupy ludzi, którzy (z punktu widzenia PiS-u) wygrali lub przegrali Senat. W poprzednich wyborach, kandydatem PiS-u do senatu był radny Jerzy Langer. To dobry człowiek ale (z różnych powodów) sam tego wózka nie jest w stanie uciągnąć. Logiczne byłoby chyba powierzyć tą funkcję któremuś z sejmowych „pewniaków”, a Langera przenieść na listę do sejmu.

W tym miejscu zdejmuję ręce z klawiatury. Niech się minister Dworczyk martwi jak wprowadzić nowego przedstawiciela PiS-u do senatu i jak wprowadzić do sejmu „piątkę Dworczyka”.

 

 

REKLAMA
(Jerzy Jacek Pilchowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Edek Edek

1 2

Mam rozumieć, że sprawa oswiadczenia majątkowego została wyjaśniona? 23:44, 13.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jacek PilchowskiJacek Pilchowski

2 1

Chodzi panu o majątek Kruczkowskiego, Chlebowskiego czy Siemoniaka? 10:50, 14.07.2019


EdekEdek

1 2

Nie chodzi mi o oświadczenie tego pana ponieważ są nieprawidłowości, ale PiS może wszystko. Żenada 20:07, 14.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Jacek PilchowskiJacek Pilchowski

0 1

A mnie chodzi o wyroki dla PO-wskich aferałów. 20:53, 14.07.2019


golubgolub

1 1

Analogiczna sprawa oświadczenia Romana Szełemeja tak samo zakończona. Masz rację, żenada. 10:26, 24.07.2019


© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone