Zamknij

21 Błędów popełnianych podczas pracy na komputerze

17:43, 23.01.2019 | A.A.
REKLAMA
Skomentuj

Na przykład – trzyma klawiaturę na blacie biurka, przyjmuje pozycję „żółwia" czy korzysta z laptopa będąc w łóżku. Efekt? Zmniejszona efektywność pracy oraz rozmaite bóle – np. ból nadgarstka i przedramienia, uporczywe bóle kręgosłupa, bóle karku czy uczucie ciężkich nóg po całym dniu pracy na komputerze.

A co jest powodem powstawania błędów? Badania odnośnie bezpieczeństwa i higieny pracy na komputerze, okazały się bardzo wymowne i pouczające. Otóż okazało się, że aż 58% pracowników pracujących w firmach, skarży się codziennie na ból kręgów szyjnych oraz pleców. 24% ma stałe kłopoty z nadgarstkami a 41%, cierpi na uporczywe bóle oczu oraz suchość i pieczenie pod powiekami. Dlaczego? Ponieważ tylko 3% pracowników zatrudnionych w firmach, ma prawidłowo zaprojektowane i wykonane stanowiska pracy. Czyli w zgodzie, ze wszystkimi regułami ergonomii. Natomiast lwia część stanowisk pracy (43%), spełnia wymogi ergonomii tylko częściowo. Mało tego. Aż 54% stanowisk pracy, nie spełnia wymogów ergonomii w ogóle!

To właśnie źle zaprojektowane i wykonane stanowiska pracy są bezpośrednią przyczyną powstawania różnych schorzeń i dolegliwości od-biurkowych. Takich jak – bóle karku i pleców, bóle nadgarstka czy bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Co więcej, jeśli te objawy zostaną zlekceważone – to z czasem, może to doprowadzić np. do skrzywieniem kręgosłupa, postania garbu czy pojawienia się zespołu cieśni nadgarstka.

Więcej informacji nt. błędów popełnianych podczas pracy na komputerze dostępnych jest na stronie:

https://ridero.eu/pl/books/ciemniejsza_strona_uzytkowania_komputera/

(A.A.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone