Zamknij

Sezon grzewczy wciąż trwa. Przypominamy o bezpieczeństwie

16:52, 07.03.2018 | Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu sierż. szt. Marcin Świeży
REKLAMA
Skomentuj

Tlenek węgla może zabić w każdym momencie. Jest on bezwonnym gazem o silnych właściwościach toksycznych. Dlatego, aby zapobiec tragedii warto zainwestować w nowoczesny system ogrzewania oraz wentylacji swojego mieszkania. Pamiętajmy także o regularnym przeprowadzaniu kontroli technicznych przewodów kominowych, instalacji oraz pieców gazowych, które służą nam do ogrzewania mieszkania.

Niedostateczna wymiana powietrza w pomieszczeniu może spowodować zatrucie się tzw. „czadem”, który w zależności od stężenia doprowadza do zatrucia organizmu, co skutkuje bólami głowy, wymiotami, a w poważniejszych przypadkach śpiączką, a nawet zgonem. Należy także w ciągu dnia kilka razy przewietrzyć mieszkanie.

Bardzo ważne jest abyśmy zawsze przed sezonem grzewczym poddali kontroli urządzenia, którymi ogrzewamy mieszkanie. Konserwację pieca gazowego oraz instalacji gazowej powinien wykonać specjalista. To samo dotyczy sprawdzenia przez kominiarza,  czy w kominach spalinowych, dymowych i wentylacyjnych jest dostateczny ciąg powietrza i czy spaliny nie wracają do naszego mieszkania.

Jeżeli nie mamy wymaganych uprawnień, nie wykonujmy samodzielnych przeróbek oraz napraw instalacji gazowej. Prace konserwacyjne powinien wykonać specjalista. Nie używajmy także urządzeń, które nie posiadają atestu. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać bez opieki włączonej kuchenki gazowej, czy też piekarnika.

Przypilnujmy dzieci, aby nie bawiły się pokrętłami w tych urządzeniach. Do pieców węglowych nie wrzucajmy wszystkiego, co się da. Sami nie zaśnijmy z papierosem odpalonym w ręku, który może spowodować pożar. W przypadku gorszego samopoczucia wywołanego prawdopodobnym podtruciem tlenkiem węgla niezwłocznie udajmy się do lekarza.
 


 

(Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu sierż. szt. Marcin Świeży)
REKLAMA

Komentarze (2)

massage giftmassage gift

0 0

What I seriously care most in regard to is wellness themes.

On my own, I signed up for journals that concerns this
subject matter, and I continue enlightened about the most recent health research.

In what way is this important? Personally I think there is no more significant
focus for my hours. Also, this site entry
seems as if it's deserving the time to check out again. I sift through hundreds or even more of personal
blogs weekly. Truth be told, my rear definitely is uncomfortable
and I need a different pursuit. lol Nevertheless, I think if absolutely everyone
composed blogs about their niche in life, and did it articulately, we'd have a more robust community. http://at-home-massage-nj.njmassage.info/at-home-massage/2011/11/massage-gift-certificate-the-new-american-black-friday/ 18:18, 22.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

watch Bad Times at twatch Bad Times at t

0 0

I used to be suggested this web site by my cousin. I'm not certain whether or not this put up is written via him
as no one else realize such specified about my trouble.

You are incredible! Thanks! https://badtimesattheelroyalefull.com/ https://badtimesattheelroyalefull.com/ 21:28, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone