Zamknij

Budżet partycypacyjny Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018

15:55, 15.06.2018 | G.Ł.
REKLAMA
Skomentuj

W dniu dzisiejszym odbyło się przekazanie projektów do realizacji oraz sprzętu autorom 3 zwycięskich projektów budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018. Pierwsze uroczyste przekazanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. W trakcie konkursu artystycznego „Młode Talenty” Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski przekazał na ręce Dyrektor SP nr 2 pani Anety Musik komputery, stoliki i ławki, zakupione w ramach projektu ”Poczekalnia multimedialna Infoludek” o wartości 23 190 zł. Jest to już drugi projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Z Głuszycy wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski udał się do siedziby Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, gdzie przekazał sprzęt oraz projekty kolejnym dwóm laureatom: autorom projektu „Aktywna Jedlina…dla każdego coś dobrego” oraz projektu „Cykl spacerów szczawieńskich” w Szczawnie – Zdroju. W ramach projektu realizowanego w gminie Jedlina - Zdrój zakupiono 2 nagrzewnice oraz głośnik dla Klubu Sportowego Petanque i kamerę sportową wraz ze statywem dla Klubu Sportowego „Zdrój”. Dodatkowo w ramach projektu zaplanowano szereg wydarzeń: zorganizowanie podsumowania sezonu biegowego w Jedlinie-Zdroju, turniej szachowy, grę terenową „Bajkowy Korczak” oraz cykl warsztatów prezentujących różne aspekty ćwiczeń ogólnorozwojowych w ramach jogi akademickiej. Wartość projektu to 13 030 zł.

Z kolei projekt pn. „Cykl spacerów szczawieńskich” o wartości 11 440 zł realizowany będzie w Szczawnie-Zdroju i polegać ma na zorganizowania cyklu spacerów historycznych prowadzonych przez przewodnika turystycznego, opracowaniu i wydrukowaniu retro przewodnika dotyczącego historii pensjonatów i gospód szczawieńskich, a także przygotowaniu koncertu piosenek o tematyce miłosnej.

„Dziękuje wszystkim laureatom za zaangażowanie i przygotowanie tak pomysłowych projektów. Cieszę się bardzo że mogę dzisiaj przekazać na Państwa ręce sprzęt do ich realizacji. Dzięki temu dzieci w szkole w Głuszycy mogą korzystać z nowej pracowni komputerowej, a mieszkańcy Jedliny – Zdroju oraz Szczawna – Zdroju uczestniczyć w zajęciach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Ideą wprowadzenia budżety partycypacyjnego było zaangażowanie lokalnej społeczności poprzez umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego wpływu na to, co jest realizowane w ich najbliższym otoczeniu. Tegoroczna edycja jest potwierdzeniem słuszności tego kierunku” – powiedział wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

 

(G.Ł.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone