Zamknij

Konferencja „Rodzic zastępczy i specjalista – skuteczny duet”

15:07, 06.06.2018 | G.Ł.
REKLAMA
Skomentuj

Wydarzenie to miało na celu pochylenie się nad problematyką związaną z rodzicielstwem zastępczym, a także współpracą pomiędzy instytucjami. Do dyskusji zaproszono wyjątkowych gości, specjalistów działających na rzecz szeroko rozumianego dobra dziecka. Konferencję uroczyście zainaugurowali: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Wioleta Kostiańczuk – Tulikowska.

Podczas spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się : pani Agnieszka Kopciuch, psycholog, psychoterapeuta ze Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, która przedstawiła tematykę Dialogu Otwartego jako innowacyjnego narzędzia w pracy terapeutycznej z rodziną zastępczą i dzieckiem. Następnie swój wykład na temat historii polskich rodzin zastępczych zaprezentowała dr Małgorzata Radyńska z Instytutu Społeczno- Prawnego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
w Wałbrzychu. Kolejnym prelegentem była asystent rodziny z Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie Gorcach pani Ewa Sawaryn, która przybliżyła uczestnikom konferencji istotne aspekty współpracy asystenta rodziny z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie na rzecz powrotu dziecka w środowisko biologiczne. Wyjątkowym głosem podniesionym w trakcie konferencji było wystąpienie przedstawicieli Rodzin Zastępczych, które opowiedziały historię o tym, jak zostały Rodzicem Zastępczym, trudnościach, wyzwaniach i radościach dnia codziennego w sprawowaniu opieki and dziećmi.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Wioletta Kostiańczuk – Tulikowska, zakończyła konferencję wręczeniem uroczystych podziękowań dla Rodzin Zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.

 

 

 

(G.Ł.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone