Zamknij

Zimowa aura nie przeszkadza w inwestycjach w gminie Walim

14:46, 24.03.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UG Walim

Trwa budowa budynku obsługi ruchu turystycznego przy parkingu w Zagórzu Śląskim na ul. Wodnej, w którym dla turystów dostępne będzie Biuro Informacji Turystycznej. Będzie to też miejsce początkowe dla ścieżki bioedukacyjnej, gdzie nasi turyści będą mogli zapoznać się z fauną i florą Jeziora Bystrzyckiego i okolic, poza tym w budynku tym zlokalizowane  będzie akwarium, ukazujące faunę i florę jeziora.

W ramach projektu rozebrana została wisząca kładka nad Jeziorem Bystrzyckim. W jej miejsce powstanie nowoczesna kładka dla pieszych wraz z elementami ścieżki edukacji ekologicznej, takimi jak multimedialne ławki z dźwiękami przyrody. Będzie to kolejny element projektu.
Na Zamku Grodno trwają prace przy realizacji części końcowej całego projektu. Tworzone tam jest Centrum Bioedukacji Multimedialnej, gdzie turysta, w trakcie zwiedzania, będzie mógł zapoznać się z zasobami przyrodniczymi rezerwatu. Dla uatrakcyjnienia zostaną wykorzystane tu  nowoczesne technologie projekcyjne (m.in. rzut multimedialny obrazu na ścianę, podłogę i sufit).
Cała inwestycja  pozytywnie wpłynie na poprawę organizacji ruchu turystycznego na terenie Gminy Walim i zmniejszenie presji jego oddziaływania na obszary cenne przyrodniczo.
Przypomnijmy. Gmina Walim pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 6.022.170,54 zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całe zadanie opiewa na kwotę  11.776.971,24 zł.
O inwestycji pisaliśmy we wcześniejszych artykułach:

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone