Zamknij

W Wałbrzychu wzrosną opłaty(na razie tylko) za śmieci

16:56, 19.12.2018 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha prezydent Roman Szełemej zapowiedział wzrost cen za wywóz śmieci. Kiedy to ma nastąpić i o ile – dokładnie nie wiadomo.

Jako powód podwyżki prezydent wskazał na rząd, który – jego zdaniem – narzuca zwiększone opłaty, wzrost wynagrodzeń od 30 do 60%, wzrost kosztów paliwa i energii.

Wypowiedź zbiegła się w czasie z wywiadem jakiego udzielił minister Henryk Kowalczyk Dziennikowi Gazecie Prawnej określając obwinianie rządu za radykalne podwyżki cen jako „nieuprawnione sugestie”, przypominając jednocześnie, że opłaty śmieciowe zbierają samorządy a więc wszystko jest po „ich stronie”. Zapowiedział, że resort będzie się starał pokazać te gminy, które potrafią robić selektywną zbiórkę odpadów i które mają umiarkowane ceny za wywóz odpadów.

- Część samorządów po prostu próbuje zrzucić winę na władze centralne, aby umyć ręce i nie wykazać własnej nieudolności - stwierdził minister Kowalczyk.

Niewątpliwie istnieją przyczyny obiektywne, tj. wzrost płac, choć nie tak duży, zapowiadany wzrost cen energii, ale co ważniejsze – opłaty jakie polski budżet wnosi do Unii Europejskiej z tytułu emisji dwutlenku węgla. Jednak istotnym powodem, o którym prezydent Wałbrzycha nie powiedział jest zadłużenie miasta, a co za tym idzie konieczność podnoszenia opłat. Na razie tylko za śmieci, ale ciąg dalszy z pewnością nastąpi.

 

 

 

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Waldi Waldi

1 0

Zabrać 500 + i w wyborach PiS odsunąć od władzy będzie wtedy dopiero dobrze 19:07, 19.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone