Zamknij

Alba za Komunalnik. Nieoczekiwana zmiana miejsc?

09:14, 15.05.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Choć niekiedy „prawie” czyni wielką różnicę, wiemy, że prawie na pewno od lipca gospodarką śmieciową w naszym mieście zajmie się staro-nowy operator – Alba. Określenie: nowy, jest pewną przesadą, jako że Alba świadczyła takie usługi do 2016 roku, kiedy to w przetargu została pokonana przez firmę Komunalnik. Wtedy Komunanik złożył ofertę o 17 milionów złotych niższą niż Alba, teraz ponoć stało się odwrotnie.

Jeżeli tak się stanie, mieszkańcy odetchną z ulgą. Wiele do życzenie można było mieć wobec usług świadczonych od 3 lat, a czarę goryczy przelała kwestia niedawnej, ostatniej akcji pn. „Wyrzucamy graty z chaty” , kiedy to mieszkańcy potraktowali hasło poważnie, w wyniku czego graty przez kilka tygodni zalegały okolice śmietników. Druga spawa to zalegające opakowania plastykowe w bazie w Boguszowie.

We wszystkich obsługiwanych przez Komunalnik gminach firma wygrała przetarg zdecydowanie niższą ceną. Niestety, kosztem jakości i przestrzegania prawa. Szczegóły i mechanizmy tego procederu ujawnia Fundacja Eko Patrol Dolny Śląsk w „Informatorze dla gmin i instytucji o przykładach łamania prawa w gospodarce odpadowej”, kto więc zechce bez problemu się z tym zapozna.

W dwóch sektorach procedury przetargowej oferta Alby była tańsza o ok. 4 mln zł. Prezes Witold Seńczuk zapewnia, że nie odbędzie się to kosztem jakości usług, mimo że firma planuje kilka inwestycji, w tym zakup 20 tys. nowych pojemników, z których część otwierana będzie pedałem a wszystkie oczipowane w systemie RFID.

Tak ma być, ale jak będzie dowiemy się po zamknięciu procedury przetargowej i oficjalnym ogłoszeniu wyników.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone