Zamknij

Choć bez dyrygenta orkiestra radnych zagrała co zagrać miała

14:40, 28.02.2019 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej Wałbrzycha odbyła się bez udziału prezydenta Romana Szełemeja, co nie znaczy, że doszło do jakiejś niesubordynacji. Radni z Klubu Radnych Romana Szełemeja niczym ten „policmajster, co to powinność swej służby zrozumiał”, nie dopuścili do niespodzianek i ściśle trzymali się otrzymanych instrukcji.

I tak, na początek, gdy uchwalano porządek obrad, na wniosek radnego Kalinowskiego (tego wysokiego i szczupłego), wywalono projekt uchwały „w sprawie wysokości oraz warunków udzielania bonifikat od opłat jednorazowych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących własność Gminy Wałbrzych w prawo własności tych gruntów”. Trudno przypuszczać, że bzdurne uzasadnienie, jakoby brak w niej było np. listy osób, których miałaby dotyczyć, wymyślił sam Kalinowski, ale kto wie. Ale mniejsza o to, albowiem zgodnie z ustawą projekt złożony na co najmniej 7 dni przed sesją musi być procedowany, a zatem radni KRRS złamali prawo. Tak czy owak projekt spadł z porządku tej sesji i wiele wskazuje na to, że choć wnioskodawca – Klub Radnych PiS wniesie go ponownie już bez „braków formalnych”, nie doczeka się pomyślnej finalizacji i wałbrzyszanie będą za przekształcenie płacić jak za przysłowiowe zboże.

Potem było kilka mniej interesujących uchwał poza dwoma. Pierwsza to zaciągnięcie kolejnego kredytu na 20 mln zł, co próbował oprotestować radny Jerzy Langer ostrzegając przed losem jaki spotkał gminę Świętochłowice, argumentując złą sytuacją finansową miasta, co wskazała utajniona przed radnymi opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, lecz dyskusję przerwała bliska spazmów prowadząca obrady radna Krystyna Olanin.

Druga to podwyżka czynszów, znaczna, nawet kilkukrotna, różna jednak dla poszczególnych kategorii budynków, pod pretekstem kosztów związanych z ich termomodernizacją. Na uwagę radnego Langera, że ludzi starszych, utrzymujących się w przeważającej większości z niewysokich emerytur nie będzie stać na opłacenie czynszu i innych wydatków z tym związanych, radny Ryszard Nowak powiedział, że na Białym Kamieniu oddany do użytku zostanie dom pomocy społecznej czyli dom starców dla biedoty.

Kto nie wierzy niech sobie odsłucha, bo sesje są nagrywana, na: https://youtu.be/lCAuVl0Jflc.

A jeżeli kogoś zagotuje poziom moralny, o merytorycznym nie wspominając, to jakich sobie przedstawicieli ludziska wybrali, takich mają. Więc póki co, jak na Tytaniku orkiestra grała, choć statek już zderzył się górą i tonie, nawet bez swego dyrygenta.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

LoloLolo

2 6

Bietoniarzu Langer przestań zadłużać nasze miasto naucz się czytać faktycznie proponuję obejrzeć dzisiejszą sesję jak się twoja rodzina musi wstydzić 15:52, 28.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

iccakiccak

1 1

Coś Ci się chyba po...ło. To Roman zadłuża, na sesji przegłosowano kolejną pożyczkę. Obejrzyj sam dokładnie. Natomiast ulgi dla mieszkańców oznaczają więcej pieniędzy w ich kieszeniach. Pieniądze w rękach urzędników są w najlepszym razie rozkradzione, w najgorszym - zmarnowane. 10:46, 02.03.2019


© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone