Zamknij

Na głuszyckim osiedlu powstanie Centrum Przesiadkowe!

13:54, 10.06.2018 | Info: Gmina Głuszyca
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UM Głuszyca

Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej przybył do miejsca planowanej inwestycji w Głuszycy i wręczył Burmistrzowi Romanowi Głodowi umowę o dofinansowanie projektu. W uroczystości uczestniczył również Burmistrz Leszek Orpel, który w bieżącym tygodniu w sąsiedniej Jedlinie-Zdroju zakończył realizację projektu związanego z niską emisją.

Zadanie pn. „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy” otrzymało dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Gospodarka niskoemisyjna” Działania nr 3.4 „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych” Poddziałania nr 3.4.4 „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - ZIT AW” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020 w wysokości 2.482.010,71 zł. Całkowita wartość zadania wyniesie 3.164.841,06 zł. Zakończenie prac budowlanych związanych z powstaniem Centrum Przesiadkowym planowane jest w roku 2019.

Projekt zakłada budowę nowoczesnego centrum, składającego się oprócz wiaty przystankowej i zatoki autobusowej m.in. z parkingu, miejsc postojowych dla rowerów, motorowerów i motocykli, budynku z punktem informacji i z poczekalnią oraz toalet miejskich. Teren inwestycji zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Centrum zlokalizowane będzie na największym głuszyckim osiedlu mieszkaniowym – w okolicach obecnego przystanku autobusowego pomiędzy ulicami Pionierów i Łukasiewicza i w pobliżu krytej pływalni „Delfinek”. 
W ramach ww. projektu Gmina Głuszyca w dniu 7 czerwca br. zawarła umowę z firmą Busimport Pl Sp. z o.o. na dostawę dwóch sztuk autobusów, dzięki którym głuszyczanie i turyści odwiedzający Głuszycę będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej. W miejscu powstania Centrum Przesiadkowego 7 czerwca obecna była także Pani Aleksandra Tonder – Prezes Zarządu Busimport Pl.

REKLAMA
(Info: Gmina Głuszyca)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone