Zamknij

III Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie

16:43, 06.05.2018 | Źródło: UG Czarny Bór
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UG Czarny Bór

Impreza organizowana jest wspólnie przez gminy Czarny Bór i Stare Bogaczowice. Ma ona na celu popularyzację biegów górskich jako formy rekreacji ruchowej, upowszechnienie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu oraz zachęcenie do uprawiania sportu.

Bieg cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku wystartowało ponad 160 biegaczy, natomiast w tegorocznej edycji ponad 200. Wśród uczestników były osoby spoza naszego powiatu: z Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świdnicy, Zebrzydowa, Polanicy – Zdroju, Strzegomia, Marciszowa, Bożkowa, Brzegu Dolnego, Opola, Legnicy, Rogowa Sobóckiego, Warszawy, Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy.

Zawodnicy wyruszyli o godzinie 11 biegnąc na dystans 10 oraz 21 km. Już po 35 minutach pierwsi zawodnicy przekroczyli linię mety! Nagrodami za pierwsze miejsca były vouchery, nagrody rzeczowe oraz 600 zł, za drugie – po 400 zł, vouchery i nagrody rzeczowe, a za trzecie – po 200 zł i vouchery.

Nowością w tym roku był bieg dla najmłodszych uczestników – „Junior z Flagą na Trójgarbie”. Do tego biegu zapisanych zostało 78 pociech, które zostały podzielone na 4 kategorie: 3-4 lata (100 metrów), 5-6 lat (150 metrów), 7-8 lat (200 metrów, 9-10 lat (300 metrów). Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, a po biegach czekały zabawy z animatorami.

Bieg na 10 km wśród mężczyzn zwyciężył Adam Dymitrca, następnie Bartosz Zając i Marek Swoboda. Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Paulina Sarzyńska, druga Sonia Rozumkiewicz i trzecia Natalia Gruchała. Zwycięzcą wśród mężczyzn na dystansie 21 km jest Bartłomiej Wojsław, następnie Robert Kubiak i Piotr Oskwarek. Kobietą, która pierwsza przekroczyła linię mety jest Monika Durczmal, po niej Edyta Gardecka i Sylwia Gardecka.

Najszybszą biegaczką z Gminy Czarny Bór jest Pani Grażyna Filip, zaś najszybszym biegaczem Pan Waldemar Poręba.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w biegu. Jest to nie lada wyzwanie, z którym świetnie sobie poradziliście. Dziękujemy za miłą atmosferę i świetną zabawę. Zapraszamy w przyszłym roku!

(Źródło: UG Czarny Bór)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone