Zamknij

Projekty złożone, zaczął się czas oczekiwania na decyzje...

14:48, 11.12.2018 | J.R.
REKLAMA
Skomentuj

Złożyliśmy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego trzy projekty na organizację wydarzeń kulturalnych oraz jeden na infrastrukturę domów kultury.

W planach WOK jest Kopalnia Folkloru- czyli znany już wałbrzyszanom festiwal folklorystyczny. Chcemy, aby Wałbrzych stał się miejscem spotkań i prezentacji różnych kultur, dlatego przyszłoroczna edycja festiwalu została wzbogacona o szereg działań edukacyjnych: lekcje folkloru, folklojarmark, folkowe zabawy, warsztaty i koncerty. Zaprosimy grupy z folklorystyczne z Polski i z zagranicy.
Kolejne działanie w klimacie folkowym to Jubileusz 65 -lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. I nie będą to tylko tradycyjne występy, ale przede wszystkim wystawa zdjęć, pamiątek i zabytkowych strojów regionalnych w formie długotrwałej ekspozycji oraz specjalne jubileuszowe wydanie opowiadające 65- letnią historię zespołu.
Mikroklimaty to pomysł na działanie teatralne, edukacyjne i integrujące pokolenia. We współpracy z Fundacja IN Situ chcemy realizować cykl spotkań młodzieży z seniorami i kuracjuszami sanatoriów i domów opieki w Sokołowsku, a wszystko po to by za pomocą wspomnień, historii mieszkańców Sokołowska, poznać się wzajemnie, spędzić owocny czas, zintegrować pokolenia, zainspirować się opowieściami i stworzyć jedyną w swoim rodzaju teatralną instalację.
Za ministerialną dotację ośrodek chciałby także opracować dokumentację techniczną byłego kina Piaskowa Góra na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej WOK.
 

(J.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone