Zamknij

Rukwa mać! Toż to Wałbrzych właśnie!

15:01, 28.10.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, na godzinę przed samym południem, odbył się mecz klasy A pomiędzy Zagłębiem Wałbrzych a Górnikiem Wałbrzych. Wygrał ten drugi 0-2 a bramki zdobyli: Patryk Rzeszotko w 33 minucie oraz Miłosz Rodziewicz w 80 i nie byłoby o czym pisać, gdyby nie to, że mecz odbył się bez udziału publiczności, a ściślej – kibiców Górnika. No nie zupełnie, dopingowali swój zespół zza parkanu pod bacznym okiem licznie przybyłej policji. Kibice Zagłębia w liczbie kilkunastu, wliczając w to działaczy i dwie dziundzie, byli, jak najbardziej, na stadionie.

Normalnie jest tak: organizatorzy, tj. zespół który jest gospodarzem, wyznacza sektor dla kibiców przyjezdnych i koniec. Zakaz stadionowy dla kibiców gości wydać może odpowiednie gremium PZPN gdy wcześniej doszło do ekscesów z ich udziałem. Prewencja nie mieści się w tych przepisach poza sytuacjami wyjątkowymi a takie nie miały tu miejsca. Argument, że mecze derbowe są niebezpieczne w tym wypadku jest śmieszny. Nie tylko dlatego, że odbywają się m.in. w Londynie, Mediolanie, Pradze, Madrycie, czy Krakowie i nikomu nie przyjdzie do głowy nie wpuścić kibiców gości, mimo iż akurat nie pałają do siebie sympatią. Mecze na szczeblu A klasy zazwyczaj są derbowe, ale zostawmy logikę na boku, bo nie wiemy nawet, kto wydal zakaz stadionowy i na jakiej podstawie.

W Wałbrzychu jest inaczej. Dlaczego? Oficjalnie z powodu potencjalnego (!) zagrożenia ze strony kibiców obu drużyn. Niestety, kibiców Zagłębie ich nie ma. To prawda, kibice obu klubów nie darzą się zbytnią sympatią, co sięga czasów, gdy obydwie drużyny grały w najwyższych klasach rozgrywkowych. Potem było różnie, ale w latach 90.tych oba kluby połączono tworząc KP Wałbrzych. Było to małżeństwo z przymusu i rozsądku a, jak to bywa w takich przypadkach, zakończyło się rozwodem.

No, ale Wałbrzych jest miastem specyficznym; ma kibel na ul. Rycerskiej za ok. 400 tys. zł przeważnie nieczynny, ma mieć „obwodnicę”, która niczego nie obwodzi a zaczyna się pomiędzy dwoma dzielnicami mieszkaniowymi a kończy w centrum miasta, ma wreszcie... No ale Sabo, nie idźmy tą drogą!

 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

EdekEdek

1 0

I słusznie, że kibole Górnika nie zostali wpuszczeni na stadion. Jeszcze redaktorzyna tego czegoś zapomniał dodać, że piłkarzyki Górnika po meczu podeszli do kiboli i zaczęli razem krzyczeć j...ć Zagłębie ku uciesze trenera. Dlatego to stowarzyszenie już nie powinno istnieć. 16:23, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktośśsktośśs

1 2

Bardzo dobrze ,że nie wpis ilo ,Polska powinna przykład brać to może by problem zniknął z bandytami na stadionach i byłby spokój jak w Anglii. Kibolstwo to wyborcy PiSu ,którzy niszcza Polskę innych ludzi. 17:16, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone