Zamknij

Centrum przesiadkowe powstanie za trzy lata

18:13, 27.12.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Centrum ma składać się z przystanku kolejowego, mini-galerii oraz przystanków autobusowych dla linii dalekobieżnych.

Prezydent przypomniał, że pomysł powstał 7 lat temu, co nie jest prawdą, gdyż koncepcja ta istniała co najmniej od połowy lat 90.tych, ale faktem jest, że dopiero prezydent Szełemej wprowadził ideę w czyn. Wtedy też zaczęły się pierwsze rozmowy z firmami kolejowymi, głównie z PKP PLK, która już prowadzi prace.

Idea ta ma swoich przeciwników, ale niesłusznie. Wałbrzych ma specyficzną budowę komunikacyjną, a głównym punktem przecięcia się jest tzw. Plac Grunwaldzki i otoczenie. Dojazdu do śródmieścia nie zapewni dworzec Wałbrzych Miasto, będący kiedyś przystankiem końcowym dla kuracjuszy uzdrowiska na Starym Zdroju, ani dworzec Fabryczny, nie mówiąc już o Głównym i Szczawienku. Oczywistym jest, że właśnie tu powinien znajdować się przystanek kolejowy oraz dworzec autobusowy, który to już nie powstanie w formie znanej chociażby z Wrocławia, ale też w innej sytuacji jest Wałbrzych leżący poza głównymi traktami komunikacyjnymi.

Centrum ma powstać w znacznej części na terenie należącym do FI Octava, który wykupił grunty dawnego Szkłomontu i to ona ma wybudować drogę od ronda pn. Wałbrzyskich Twórców do centrum przesiadkowego oraz wybudować mini galerię. To właśnie centrum przesiadkowe ma dostarczyć klientów galerii.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

znamznam

3 0

Teraz wszystko przypisuje się panu Szełemejowi co jest bzdurą. Co by zrobił gdyby nie Oktawa i PKP PLK ? Tyle się planowało a dopiero teraz buduje. Czy nikt nie wyciąga wniosków z tego ? 14:18, 28.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone