Zamknij

Centrum przesiadkowe powstanie za trzy lata

18:13, 27.12.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Centrum ma składać się z przystanku kolejowego, mini-galerii oraz przystanków autobusowych dla linii dalekobieżnych.

Prezydent przypomniał, że pomysł powstał 7 lat temu, co nie jest prawdą, gdyż koncepcja ta istniała co najmniej od połowy lat 90.tych, ale faktem jest, że dopiero prezydent Szełemej wprowadził ideę w czyn. Wtedy też zaczęły się pierwsze rozmowy z firmami kolejowymi, głównie z PKP PLK, która już prowadzi prace.

Idea ta ma swoich przeciwników, ale niesłusznie. Wałbrzych ma specyficzną budowę komunikacyjną, a głównym punktem przecięcia się jest tzw. Plac Grunwaldzki i otoczenie. Dojazdu do śródmieścia nie zapewni dworzec Wałbrzych Miasto, będący kiedyś przystankiem końcowym dla kuracjuszy uzdrowiska na Starym Zdroju, ani dworzec Fabryczny, nie mówiąc już o Głównym i Szczawienku. Oczywistym jest, że właśnie tu powinien znajdować się przystanek kolejowy oraz dworzec autobusowy, który to już nie powstanie w formie znanej chociażby z Wrocławia, ale też w innej sytuacji jest Wałbrzych leżący poza głównymi traktami komunikacyjnymi.

Centrum ma powstać w znacznej części na terenie należącym do FI Octava, który wykupił grunty dawnego Szkłomontu i to ona ma wybudować drogę od ronda pn. Wałbrzyskich Twórców do centrum przesiadkowego oraz wybudować mini galerię. To właśnie centrum przesiadkowe ma dostarczyć klientów galerii.

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (1)

znamznam

3 0

Teraz wszystko przypisuje się panu Szełemejowi co jest bzdurą. Co by zrobił gdyby nie Oktawa i PKP PLK ? Tyle się planowało a dopiero teraz buduje. Czy nikt nie wyciąga wniosków z tego ? 14:18, 28.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone