Zamknij

Elżbieta Rafalska ogłasza nową edycję programu "Opieka 75 plus"

16:21, 05.12.2018 | PAP
REKLAMA
Skomentuj
Foto: Twitter

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wzięła udział w spotkaniu z seniorami w Woli Rębkowskiej w powiecie garwolińskim. Na briefingu prasowym zapowiedziała kolejne edycje programów społecznych, m.in. programu "Opieka 75 plus". Program realizują samorządy i polega on na świadczeniu seniorom usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania.

Szefowa MRPiPS wskazała, że w nowej edycji programu zostaną wprowadzone zmiany.

 - Z usług opiekuńczych mogły (w edycji 2018 programu - red.) korzystać osoby samotne, w wieku 75 plus, a teraz będą mogły korzystać nie tylko osoby samotne, bo przecież może być rodzina, może być dwoje osób w wieku podeszłym, ponad 75 plus - obydwoje potrzebujący usług opiekuńczych - mówiła Rafalska. Zaznaczyła, że w nowej edycji takie osoby będą mogły razem skorzystać z takiej pomocy.

Kolejną zmianą jest możliwość uczestniczenia w programie samorządów, dla których usługi opiekuńcze są realizowane przez spółdzielnie socjalne. Do tej pory nie było takiej możliwości. Elżbieta Rafalska zapowiedziała także nową edycję programu "Senior plus".

- Pamiętajmy też, że mamy ofertę dla sektora trzeciego, a więc organizacji pozarządowych, które mogą skorzystać z programu ASOS - Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych - dodała.

 

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone