Zamknij

Pracownia Orange w Strzegomiu spogląda w przyszłość

17:02, 30.11.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Z internetu korzysta co najmniej raz w tygodniu już 67% dorosłych Polaków, przy czym w największych miastach to 79%, a na wsiach aż o 20% mniej. Ponadto, dostęp do oferty edukacyjnej nastawionej na podnoszenie cyfrowych kompetencji jest na wsiach o wiele skromniejszy.

Aby wzbogacić tę ofertę, Fundacja Orange organizuje szereg działań skierowanych do mieszkańców małych miejscowości. W założonych i wspieranych przez nią multimedialnych świetlicach organizuje Tydzień Pracowni Orange. Jest to okazja, by lokalni liderzy zaprezentowali swoje dokonania i zachęcili nowych gości do odwiedzenia pracowni.

– W tym roku skupimy się na szerzeniu czytelnictwa. Organizujemy Andrzejkowe czytanie bajek, podczas którego młodzież będzie czytała dzieciom, oraz inicjatywę Booking. Chcemy również zrobić coś dobrego dla innych, dlatego weźmiemy już po raz kolejny udział w rejestracji potencjalnych dawców szpiku w ramach Dolnośląskiej Komórkomanii. Nie zabraknie także tradycyjnych wróżb i zabaw!- mówi Liderka Pracowni Orange w Strzegomiu.

– Wierzymy w siłę lokalnych społeczności. Już wiele razy widziałam, że liderzy i goście Pracowni Orange przy wsparciu Fundacji Orange pokazują wspaniałą energię, prowadząc ważne i potrzebne działania. Pracownie to nie tylko nowe technologie, ale przede wszystkim ludzie i miejsca łączące pokolenia – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier, telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic.
W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne
i dostępne dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji o pracowniach oraz ich pełna lista znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/

 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone