Zamknij

Obradowała Rada Miejska Wałbrzycha ale w starym składzie

17:39, 08.11.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Dziś obradowała rada Miejska Wałbrzycha jeszcze w starym składzie. W programie sesji najważniejszy i najciekawszy dla czytelników był punkt upoważniający zbycie 49,2% udziałów w spółce miejskiej Miejski Zarząd Budynków. Pomimo sprzeciwów radnego Jerzego Langera, który chciałby zapoznać się z dokumentacją transakcji a tym samym przenieść ten punkt na obrady rady już w nowym składzie, jego wniosek przepadł w głosowaniu.

Nabywcą udziałów ma być Polski Fundusz Rozwoju za ok. 8 mln zł. Dodatkowo Fundusz ma otrzymać 1 miejsce w radzie nadzorczej MZB sp. z o.o.

Do tej pory urzędnicy odmawiali radnym wgląd w dokumenty finansowe oraz transakcje gminy. Znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym w art. 24 ust. 2 mówi: „W wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej.” Oznacza to zwiększenie uprawnień radnego z czego, mamy nadzieję nowi radni będą korzystać.

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (1)

obserwatorobserwator

4 0

Cała ta sprzedaż w trybie pilnym budzi zrozumiałe obawy. Miasto pozbywa się w znaczącej mierze wpływu nad gospodarką mieszkaniową. Ciekawy jest wynik głosowania. Tylko 3 radnych PiS przeciw a pani Renata W. jak zawsze żeby nie podpaść prezydentowi ... 08:49, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone