Zamknij

Biała sobota dla lekarzy i asystentów medycznych

17:23, 05.11.2018 | I.E.K.
REKLAMA
Skomentuj

Asystenci medyczni od kilku dni mogą, w zastępstwie lekarzy, wystawić zwolnienia lekarskie. To znaczne ułatwienie dla przyjmującego pacjentów lekarza tym bardziej, że za niecały miesiąc ZUS będzie honorował wyłącznie zwolnienia wystawione elektronicznie. Dlatego - żeby ułatwić lekarzom i upoważnionym przez nich asystentom założenie swojego konta i uzyskanie bezpłatny certyfikatu do podpisywania zwolnień - ZUS w Wałbrzychu po raz kolejny otwiera się w sobotę wyłącznie dla nich.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wystawiać zwolnienia lekarskie przez Internet to zaproszenie jest dla ciebie. Jeśli nas odwiedzisz konsultanci ZUS założą ci indywidualne konto na naszej platformie elektronicznej oraz krok po kroku pokażą jak w prosty i szybki sposób wystawić eZLA. Biała sobota to dzień, w którym wszystkie inspektoraty wałbrzyskiego oddziału ZUS czekają na personel medyczny. To trzecia już „biała sobota”, jaką ZUS organizuje, by umożliwić lekarzom przystąpienie do programu wystawiania zwolnień przez Internet.

- To już naprawdę ostatni dzwonek gdyż w grudniu wszystkie wystawiane przez lekarzy zwolnienia lekarskie muszą być przesyłane do ZUS w formie elektronicznej – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Tym razem zapraszamy ich razem z asystentami. Od 23 października działa już zmieniona ustawa, która umożliwia upoważnienie asystenta do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich – zachęca rzeczniczka.

Zarówno założenie konta na platformie PUE ZUS jak i szkolenie nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu jednak jest on potrzebny, jeśli lekarz będzie chciał żeby na miejscu pobrać dla niego certyfikat.

- Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli lekarz przyjdzie do nas ze swoim laptopem i mobilnym Internetem – dodaje Iwona Kowalska-Matis.

 

 

 

(I.E.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone