Zamknij

Kolejny odgrzewany kotlet: inkubator przedsiębiorczości

14:29, 31.12.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Nowy Inkubator Przedsiębiorczości powstać ma w budynku byłej szkoły przy ulicy Młynarskiej. W założeniu inkubatory mają inkubować małe i średnie przedsiębiorstwa, udostępniając im miejsca na biura i pomoc. Całość kosztować ma 6,2 mln zł z czego dofinansowanie z funduszy europejskich to ok. 3,5 mln zł.

Zdaniem prezydenta Romana Szełemeja mają się tu znaleźć ludzie z pomysłami, potrzebujący wsparcia na starcie działalności.

Nie jest to pomysł nowy. W drugiej połowie lat 90. powstał już jeden przy ulicy Ludowej i do dziś nie wiadomo nie tylko to, czy jakiegoś przedsiębiorcę wyinkubował, ale nawet co się z nim stało.

Kto będzie kierował WIP-em, ale chyba nie przedsiębiorcy, którzy na swoim polu odnieśli jakieś sukcesy, tylko VIP-owscy urzędniczy do tego stanu podniesieni, a którzy, jak to urzędnicy, o swoich zdolnościach mają spore mniemanie. Dała tego swego czasu wyraz Elżbieta Jakubiak, która w rozmowie z redaktorem Mazurkiem zwróciła uwagę, że bez stosownych zaświadczeń urzędowych, nie mogłaby istnieć gospodarka, czyli produkcja i wymiana dóbr. Na szczęście jeszcze bez takowych zaświadczeń ludzie się rodzą i umierają, a nawet słońce wschodzi i zachodzi i ziemia przemierza przestworza, przez co mamy nie tylko dzień i noc ale pory roku.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EdekEdek

1 0

Oj redaktorzyna tego czegoś zrobił zdjęcie swojej byłej szkółki podstawówki dla pracujących, bo taki poziom jest tych reportaży. 20:56, 31.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone