Zamknij

Oświadczenie Jerzego Langera

16:49, 21.11.2019 | Jerzy Langer - Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 29 października 2019 roku, podczas sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, Pan Roman Szełemej - Prezydent Miasta zarzucił mi kłamstwo. Jednocześnie Pan Prezydent sam świadomie swoją wypowiedzią wprowadził w błąd członków Rady oraz opinię publiczną. Sprawa dotyczy jednego z wniosków Pana Prezydenta, dotyczących zmiany porządku obrad Rady. Wniosek ten dotyczył projektu uchwały w sprawie utworzenia spółki InVałbrzych. Ponieważ tekst projektu uchwały nie był poddany procedurze przewidzianej Statutem Miasta i zakładał, że wkład Wałbrzycha na rzecz nowej spółki będzie wynosił blisko 5 mln. zł. , wnioskowałem o jego rozpatrzenie na następnej sesji Rady. Prezydent stwierdził, że powielam nie prawdziwe informacje, jednocześnie zadeklarował, że tekst projektu uchwały przeszedł pełną procedurę, w tym też, że był przedłożony komisjom Rady. Na podstawie przeprowadzonych rozmów z radnymi oraz po przesłuchaniu nagrań z obrad czterech komisji Rady oraz udokumentowanej daty wpływu tekstu projektu do Biura Rady stwierdzam: przedmiotowy tekst projektu uchwały został złożony do Biura Rady 28 X 2019, czyli przeddzień sesji Rady Miejskiej; na żadnym posiedzeniu komisji ich członkowie nie otrzymali tekstu projektu uchwały, a jedynie byli poinformowani o planach utworzenia wyżej wymienionej spółki, którą przedstawiała Pani Ewa Kłusek - Skarbnik Gminy.

W tej sytuacji oczekuję od Pana Romana Szełemeja – Prezydenta Miasta Wałbrzycha przeprosin za publiczne zarzucenie mi kłamstwa.

Wałbrzych, 20 XI 2019

(Jerzy Langer - Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EdekEdek

2 2

Oj ja sie wzruszyłem. A ja oczekuję od radnego nawet z PiS, żeby był kulturalny i czytał książki, a nie życzył komuś "skrobanki". Ten typ jest śmieszny. 08:13, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone