Zamknij

Zaproszenie dla seniorów do wałbrzyskiego ZUS

10:05, 02.10.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Wiele ciekawych informacji dotyczących zdrowia, bezpieczeństwa i waloryzacji emerytur przygotował dla seniorów wałbrzyski ZUS z okazji Dnia Seniora. Wszystkich seniorów zapraszamy w najbliższy piątek - 4 października, w godzinach od 11.00 do 14.00 na spotkanie m.in. z konsultantami ZUS, policjantami, rzecznikiem konsumentów i dietetykiem.

- Nie zabraknie także informacji na najbardziej gorący ostatnio temat, czyli dodatek dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Eksperci ZUS podczas krótkich prelekcji omówią waloryzację świadczeń i przeliczanie emerytury przez tych seniorów, którzy dorabiają już po przejściu na emeryturę. Cały czas informacji udzielał będzie także doradca emerytalny, z którym porozmawiać będą mogły osoby, które dopiero myślą o przejściu na emeryturę.

- Nasz doradca wyjaśni, jakie warunki trzeba spełnić żeby przejść na emeryturę, na kalkulatorze emerytalnym wyliczy hipotetyczną wysokość przyszłej emerytury i powie, dlaczego warto pracować dłużej – opowiada organizatorka Dnia Seniora Magdalena Walter z wałbrzyskiego ZUS.

W tym roku dużo miejsca organizatorzy poświęcili na kwestie bezpieczeństwa seniorów.

- Osoby starsze są ufne i niestety stają się łatwym łupem oszustów, którzy podając się za pracowników ZUS wyłudzają dane osobowe a niekiedy nawet okradają starsze osoby. Dlatego zaprosiliśmy do nas policjantów, którzy porozmawiają z seniorami o ich bezpieczeństwie – mówi Walter

Na miejscu będzie także Powiatowy Rzecznik Konsumentów, z którym będzie można porozmawiać o tym jak bezpiecznie kupować i jak się nie dać przy tym oszukać rożnej maści naciągaczom. Przedstawi także prawa konsumentów np. do zwrotu i reklamacji kupionych towarów.

- Na naszym spotkaniu nie może nie być porad dotyczących zdrowia seniorów dlatego o zdrowym odżywianiu się będzie opowiadał obecny na miejscu dietetyk, na miejscu będzie można bezpłatnie zbadać ciśnienie i poziomu cukru we krwi – mówi, zachęcając seniorów do wizyty w ZUS na placu Grunwaldzkim Magdalena Walter.

W czasie Dnia Seniora nie może zabraknąć konkursów z nagrodami oraz smacznego poczęstunku. Wszystkie atrakcje są dla seniorów całkowicie bezpłatne.

 

Program:

Blok I ZUS dla Seniora

Prezentacja nt. waloryzacji świadczeń i przeliczania emerytury (ZUS)

Doradca emerytalny, rehabilitacja z ZUS, świadczenie uzupełniające

Blok II Świadomy i bezpieczny Senior

Nowe metody oszustów, wykład (Policja)

Senior na zakupach. O czym warto pamiętać (Powiatowy Rzecznik Konsumentów)

Co wiem o bezpieczeństwie – konkurs z nagrodami

Blok III Zdrowie Seniora

Jakie produkty uwzględnić w codziennej diecie (doradca żywieniowy/dietetyk)

Bezpłatne badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi

Indywidualne porady ekspertów z NFZ

Poradniki i ulotki informacyjne ZUS, miłe niespodzianki, słodki poczęstunek.

Kiedy: 4 października, 11:00 – 14:00

Gdzie: Oddział ZUS w Wałbrzychu pl. Grunwaldzki 1

 


 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone