Zamknij

Zielone warsztaty w WOK

09:20, 24.09.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Sztuka Natury to cykl warsztatów, których celem jest nie tylko pobudzenie twórcze uczestników dzięki warsztatom fotograficznym, warsztatom tworzenia lasów w słoiku i obrazów z mchu, ale również powrót do natury, zbudowanie i pogłębienie relacji natura- człowiek, przypomnienie, że człowiek i Ziemia to jedność, że bez natury nie ma życia i jednocześnie promowanie pozytywnych postaw dzięki leśnym zajęciom sylwoterapii.

„Zadanie realizowane jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem programu jest Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu, a partnerem jest Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Wspiera nas także Fundacja Uważność Bycia. W warsztatach biorą udział głównie uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
w Wałbrzychu.” – mówi koordynator Justyna Ryncewicz.
„Do tej pory zrealizowaliśmy dwa spotkania. Pierwsze odbyło się lesie w Janowicach Wielkich- wybraliśmy się na spacer medytatywny, gdzie poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat dobroczynnych korzyści płynących z obcowania z przyrodą. Następny warsztat odbył się w WOK . Tworzyliśmy leśne ogrody w szkle. Przed nami kolejne spotkania i kolejne działania, min. warsztaty fotograficzne oraz tworzenie obrazów z mchu (w najbliższą środę o godz. 16.00 w WOK na terenie Starej Kopalni). Finał projektu nastąpi w 19 października w III Liceum Ogólnokształcącym. To właśnie tam odbędzie się wystawa naszych prac.” – mówi Karolina Jefmańska pomysłodawczyni projektu.

Przebieg projektu Sztuka Natury. Zespolenie można śledzić na stronie fb: @sztukanaturybmk2019

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone