Zamknij

WSSE uruchomiła specjalny fundusz pożyczkowy dla samorządów

15:38, 23.09.2019 | Źródło: Portal Samorządowy/PAP
REKLAMA
Skomentuj
fot. Krzysztof Drynda/twitter

O uruchomieniu funduszu pożyczkowego poinformowano w piątek na konferencji prasowej z udziałem minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park uruchomiła specjalny fundusz pożyczkowy dla samorządów. Będzie można z tych pieniędzy przygotować teren pod inwestycje. Do rozdysponowania jest 20 mln zł.

Wiceprezes zarządu WSSE Invest-Park Kamil Zieliński poinformował, że na pożyczki przeznaczono pulę 20 mln zł.

Dodał, że to samorząd zdecyduje, czy pożyczone środki wyda np. na budowę kanalizacji czy drogi.

Przypomniał, że WSSE Invest-Park pomaga też znaleźć inwestorów oraz podejmuje się załatwiania wszelkich formalności z tym związanych.

"Inwestycje samorządowe i ich finansowanie" to temat debaty, która odbędzie się 25 września podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

O uruchomieniu funduszu pożyczkowego poinformowano w piątek na konferencji prasowej z udziałem minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, która przyjechała z wizytą do Wałbrzycha.

"Wałbrzyska specjalna strefa uruchamia fundusz pożyczkowy dla samorządów na bardzo korzystnych warunkach. Sprawi to, że strefa wraz z samorządem będzie w stanie przeprowadzić te najbardziej niezbędne dla inwestora inwestycje właśnie związane z uzbrojeniem terenu, dostarczeniem tego wszystkiego, co jest niezbędne, aby inwestor jak najszybciej mógł rozpoczynać produkcję" - powiedziała Emilewicz.

Podkreśliła, że to bardzo dobra wiadomość, gdyż pożyczka to są te pieniądze "które w sposób łatwy, nie bardzo obciążający dla budżetu gmin pozwoli te inwestycje realnie zrealizować".

Minister dodała, że po zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych inwestorzy mogą wybierać dowolne miejsce do inwestycji, nie tylko na terenach wydzielonych pod strefy.

"Te zmiany były konieczne, ponieważ my mamy obecnie więcej chętnych do inwestowania w Polsce niż możliwości. W ubiegłym roku Polska została w międzynarodowym rankingu za drugie najatrakcyjniejsze państwo w Unii Europejskiej do tego, by ulokować tutaj swoją inwestycję" - mówiła minister.

 

 

(Źródło: Portal Samorządowy/PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone