Zamknij

Mateusz Morawiecki w Wałbrzychu i Szczawnie Zdroju

11:00, 27.07.2019 | M.M./PAP
REKLAMA
Skomentuj

Premier w pierwszym rzędzie odwiedził fabrykę Toyoty w WSSE Invest Park, gdzie od roku 2021 produkowane mają być napędy do samochodów hybrydowych. O kilkaset osób wzrośnie także zatrudnienie. Dziś Toyota zatrudnia ok. 1700 pracowników.

"W przemyśle motoryzacyjnym, w gospodarce potrzebujemy dobrego napędu, dobrego przełożenia. Nowoczesne technologie, technologie takie jak te, które przyciągamy z Japonii do Polski, są właśnie takim znakomitym napędem" - mówił premier.

Przypomniał, że Toyota jest firmą istniejącą w Polsce od czasów transformacji i "rośnie razem z gospodarką polską przez ostatnie niemal 30 lat". Według szefa rządu, pokładana w Polsce wiara w wysoki wzrost gospodarczy, talenty i kreatywność naszych pracowników pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do zwiększania nowoczesności, innowacyjności polskiej gospodarki.

Tuż po południu premier spotkał się z kuracjuszami i mieszkańcami Szczawna Zdroju oraz dziennikarzami na krótkim briefingu przez spalonym zakładem przyrodoleczniczym. Premier zapewnił pomoc finansową państwa w wysokości 1,8 mln zł.

-Jak się przed chwilą dowiedziałem pierwsze tutejsze ujęcia pitnej wody zdrojowej istniały tu już 2 tys. lat temu, kiedy Polski jeszcze nie było – powiedział Mateusz Morawiecki. - Musimy dbać o takie dobro, które zostało przez człowieka odkryte i przez wiele lat służyło ludziom, sławnym ale i zwyczajnym. W Polsce mamy ok. 45 uzdrowisk i są to ważne punkty na mapie leczenia ludzi metodami naturalnymi i wodami mineralnymi. Patrząc z tej perspektywy nie wyobrażam sobie, żeby państwo nie pomogło panu marszałkowi, z którym współpracujemy przy wielu innych projektach, w odbudowie tego budynku i tego potencjału leczniczego /../Nie będziemy mówili, że trzeba się było ubezpieczać, bo są tego rodzaju sytuacje nadzwyczajne, kiedy państwo musi wkroczyć i musi pomóc. Polska musi być potęgą uzdrowiskową i turystyczną i jesteśmy na dobrej drodze do tego celu.

Całość odbudowy ZP pochłonąć może 20 mln zł.

REKLAMA
(M.M./PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone