Zamknij

Poseł Ireneusz Zyska o Via Sudetica

10:41, 11.06.2019 | M.M.
REKLAMA
Skomentuj

O wykluczeniu Wałbrzycha z komunikacyjnego systemu kraju mówią wszyscy. Nowy pomysł na rozwiązanie tego problemu przedstawił w poniedziałek poseł Ireneusz Zyska. Jest on autorskim rozwinięciem nowego systemu transportowego z Centralnym Portem Komunikacyjnym jako jego rdzeniem.

Koncepcja CPK tworzy szansę na budowę nowego południowo-zachodniego korytarza paneuropejskiego sieci TEN-T, wokół którego powstanie nowa oś przemysłowa Europy – Via Sudetica.

Na Dolnym Śląsku inicjatywa określana jako Alians S-35 zmierza do rozbudowy infrastruktury transportowej: drogowej, kolejowej i lotniczej, a to m. in. dlatego, że przepustowość autostrady A-4 osiągnęła maksimum. W tej sytuacji konieczne jest przerzucenie ruchu kołowego na alternatywną drogę ekspresową S-35. Ta nowa droga biegłaby poniekąd równolegle da A-4, łącząc się w okolicach Bolkowa z S-3. Wałbrzych, poprzez łącznik z S-35 otrzymałby połączenie z Wrocławiem, Legnicą i dalej na północ oraz z Pragą na południe oraz z CPK.

Inicjatywa ta ma wsparcie KGHM, ARP, WSSE Invest Park.

Rozbudowany system transportowy służyć ma rozbudowanemu technologicznie sektorowi przemysłowemu na osi trójkąta: Lubin-Walbrzych-Wrocław, którym będzie electro-automotiv, tj. sektor pojazdów elektrycznych napędzanych bateriami Li-lon.

Koncepcja jest elementem Dolnośląskiego Okręgu Przemysłowego, którego jednym z ważniejszych elementów byłby Wałbrzych, albowiem przyszłość naszego miasta zależeć będzie od jego uprzemysłowienia, nie negując turystycznych, krajobrazowo-rekreacyjnych i uzdrowiskowych walorów tej części województwa dolnośląskiego.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Kierowca Kierowca

1 0

Wałbrzych wykluczony komunikacyjne o tym mówią wszyscy czyli kto PiS. Widać że zbliżają się wybory bo strasznie dużo tego Ireneusza. 20:56, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

0 0

Graff Zeppelin też latała z Berlina do Gliwic przez Wałbrzych... Idziecie drogą niemiecką ... 20:39, 02.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone