Zamknij

Wałbrzyski ZUS dla niepełnosprawnych, czyli „Żyj aktywnie"

15:21, 14.05.2019 | I.K-M
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny ZUS organizuje specjalny dzień dla osób niepełnosprawnych. Ponieważ w całym kraju żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych a tylko 30 proc. z nich jest aktywnych zawodowo - dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie!”. 17 maja osoby z niepełnosprawnością będą mogły skorzystać z porad ekspertów ZUS i współpracujących instytucji.

17 maja br. (piątek) w siedzibie wałbrzyskiego Oddziału ZUS przy pl. Grunwaldzkim 1 o godzinie 11: 00 rozpocznie się spotkanie otwarte dla Osób z Niepełnosprawnością i ich rodzin.

- Ponieważ w tym roku motywem przewodnim tego dnia jest hasło ,,Żyj aktywnie” bardzo chcemy zachęcać Osoby z Niepełnosprawnością do otwartości i czynnego udziału w życiu społecznym – mówi Magdalena Walter - Magdalena Walter koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS w Wałbrzychu.

Wałbrzyski ZUS do współpracy zaprosił w tym roku między innymi przedstawicieli NFZ, MOPS, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Multimedialnej Fili Bibliotecznej Podzamcze, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Gorąco zapraszam osoby zainteresowane do odwiedzenia nas w tym wyjątkowym dniu. Spotkanie ma charakter dnia otwartego, udział w nim jest bezpłatny. W jednym miejscu można uzyskać porady ekspertów z różnych instytucji, ale też porozmawiać o swoich pasjach lub zainteresować się nowymi propozycjami spędzania wolnego czasu – co podpowiedzą ciekawi goście – dodaje Magdalena Walter.

- „Żyj aktywnie!” to hasło, dzięki któremu, chcemy zaprosić osoby z niepełnosprawnościami nie tylko do rozwijania swoich talentów i poszukiwania możliwości rozwoju, ale chcemy także przypomnieć im zasadach zdrowego stylu życia i zmotywować do aktywności zawodowej – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W tym dniu w wielu placówkach ZUS eksperci z różnych instytucji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć oraz czy jakie inne świadczenia danej osobie przysługują.

– Przy okazji wizyty u nas warto poprosić naszego konsultanta o założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z ZUS – dodaje Kowalska-Matis.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ZUS organizuje wspólnie z partnerami: Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowym Funduszem Zdrowia, Biurem Rzecznika Praw Pacjenta, Instytutem Transportu Samochodowego oraz lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z wiedzy i porad specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce.

W ocenie specjalistów osoby niepełnosprawne na rynku pracy są dziś w dużo lepszej sytuacji niż jeszcze kilka lat temu i lepiej przygotowane do wejścia na rynek pracy. Ci, którzy chcą pracować, odnajdą swoje miejsce na rynku pracy.

(I.K-M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© walbrzych365.pl | Prawa zastrzeżone